3. Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde son viraj

3. Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde son viraja girildi.

 3. Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde son viraj

Dünyayı değiştirecek “genç” fikirlerin buluştuğu 3. Davranış Bilimleri Fikir Festivalinde son hafta. Üsküdar Üniversitesi’nin lise öğrencileri için “Hayatı Fark Et, Dünya Değişsin” başlığı altında değerlendirdiği fikirler, 15 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek festivalde yarışacak. Şimdiden heyecanlı bekleyiş içinde olan gençler, oyun, konser ve etkinliklerin yer alacağı festivalde renkli bir gün geçirecek. İki farklı kategori Fen ve Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimlerinde dereceye giren ilk üç ayrı ayrı ödüllendirilecek.

Üsküdar Üniversitesi, lise öğrencilerini üçüncü kez bir fikir festivalinde buluşturacak. Türkiye’nin tek fikir festivali olan Davranış Bilimleri Fikir Festivali, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşiyor.

Yarışma ve festival heyecanı bir arada

15 Nisan 2016 Cuma günü Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde yarışma heyecanı yaşayacak lise öğrencileri, renkli ve unutulmaz bir gün geçirecek.

“Hayatı Fark Et, Dünya Değişsin” başlığı altında hazırladıkları projeleri anlatacak öğrenciler, festival kapsamında gerçekleştirilen oyunlara katılacak, konserleri dinleyecek. Kazanan projeler günün sonunda yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Lise öğrencilerini bilime teşvik etmek ve onların fikirlerine sahip çıkmak amacıyla düzenlenen festivale gençler geliştirdikleri projeleriyle başvurabiliyor.

Kazanan proje ödül alacak

Festivalde başarılı bulunan projeleri önemli ödüller bekliyor.  Fen ve Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler olmak üzere ayrı ayrı iki farklı kategoride 1’nci olan öğrenciye 6 bin TL, 2’nci ye 4 bin TL, 3’üncüye 2 bin TL., 4-14 arası sıralamaya giren projelere de 500 TL değerinde Başarılı Proje ödülü verilecek. Bunun yanında proje danışmanları da öğrencisinin kazandığı ödülün yarısı kadar ödül alacak.


Katılan her fikir çok değerli

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nin katılan tüm fikirlerin değerlendirildiği ve her fikrin önemsendiği bir formatı var. Bu nedenle benzerlerinden farklı olarak yarışma yerine fikirlerin sergilendiği bir konseptle planlandı. Katılan her fikir ülkemiz ve bizim için çok değerli. Davranış Bilimleri alanındaki eğitimiyle öne çıkan üniversite olarak bu festivali önemsiyoruz.” dedi.

Üsküdar Üniversitesi 3. Davranış Bilimleri Fikir Festivali, rehber öğretmenleri ve proje danışman öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin rehberliğinde, lise 9- 10- 11- 12’nci sınıf öğrencilerinin her türlü bilimsel ve düşünsel üretimine açık olarak gerçekleşiyor.

Festivale ilişkin bilgi için:
//www.dbfestivali.com/

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • Randevu Al