2 KAT FAZLA STRES ALTINDA

 2 KAT FAZLA STRES ALTINDA

Milliyet

İngiltere’deki Lancaster Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar ev ve iş sorumluluklarından ötürü 2 kat daha fazla stres yaşıyor.

 


Araştırma her sorumluluğun ayrı ayrı stres yarattığını, hem iş hem evi idare etmeye çalışan kadınların bu nedenle daha fazla stres yaşadığını ortaya koydu.

Profesör Cary Cooper araştırmalarda elde ettikleri sonuçlar ile ilgili olarak “Erkekler gibi onlar da işe gidiyorlar fakat eve dönünce sorumlulukları bitmiş olmuyor” diyor. Araştırma ayrıca kadınların daha fazla boyun ve sırt ağrısı çektiğini gösteriyor.

Profesör Cooper kadınların meslek hayatı hakkında “kadınlar iş dünyasında daha iyi konumlara gelebilmek için erkeklerden daha başarılı olmak zorundalar çünkü erkekler yönetici konumlarında daha çok tercih ediliyorlar” yorumunu yaptı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al