18 ay yaşar dediler 4 yıl yaşadı ve…

18 ay yaşar dediler 4 yıl yaşadı kanser metastaz ile geri döndü.

18 ay yaşar dediler 4 yıl yaşadı ve…

David Hibbit'e bağırsak kanseri teşhisi koyuldu ve 2012 yılında doktorlar tarafından 18 ay ömür biçildi. 34 yaşında tedaviye başlandı ve kemoterapi, radyoterapi gördükten sonra ameliyat oldu.

Tüm tedavilerin sonunda durumunun "ölümcül" olduğu söylenerek 18 ayı kaldığı belirtildi. Ancak Hibbit, başka tedaviler denemeye karar verdi ve alternatif tedavilere yöneldi. Hint keneviri tohumundan elde edilen yağı kullanmaya başladı ve bu şekilde kendini tedavi etmeye çalıştı.

UZMANLAR NE DİYOR?

İngiltere'deki Kanser Araştırmaları Derneği'nden Dr. Kat Arney, "Hint kenevirinde bulunan kanabinoidlerin kanser hücrelerinin küçülmesinde etkisi olduğunu biliyoruz. Bu laboratuvar ortamında yapılan hayvan deneylerinde de karşımıza çıkıyor. Ancak şu anda bunun için güvenli bir kullanım ve tedavi yolu yok. Ayrıca klinik araştırmalarda yeterli bir sonuç da çıkmadı." dedi. İngiltere kanser araştırmalarında hint keneviri kullanımına izin veriyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında kendi yöntemleriyle kanserden tamamen arındığını açıkladı. Bu yıl Mart ayında ise kanser geri dönmüş ve metastaz yapmıştı. Akciğeri ve beyninde de kanser vardı.

Sosyal medyada bir sürü takipçisi olan ve insanlara kendi kullandığı yöntemleri anlata Hibbit'in hayatını kaybetmesinin ardından konuşan kız kardeşi ise bu konuda araştırmalar yapılmasını istedi. Kardeş Alison Hayward, "Dave insanlara asla tedaviyi bırakmasını söylemezdi. Kendisi de modern tıbbı denedi ancak hint keneviri yağının faydası olduğu kesin." dedi.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günlük yaşamda sıkça karşılaşılan batıl inançların, kişinin hayatının merkezinde yer alması ve yaşamını olumsuz etkilemesi halinde bunun Obsesif Kompu
  • Biyolojik yaşlanma gibi, psikolojik yaşlanma da normal bir süreç olarak kabul ediliyor.
  • Kişilerin hayatında rutini bozan ve problem çözmekte zorlandığı bütün olayların kriz olarak tanımlanabileceğini belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Genellikle başka bir alanda kendisini yeterli ve değerli hissetmeyen genç insanlarda beden üzerinden çekici olmaya yönelik çabalar ortaya çıkıyor.
  • Harvard psikolog Dr. Martha Stout, Yanı Başınızdaki Sosyopat isimli kitabında bir sosyopatİ ele veren 10 işareti açıkladı. Sosyopat insanlar başkalar
  • Randevu Al