18 ay yaşar dediler 4 yıl yaşadı ve…

18 ay yaşar dediler 4 yıl yaşadı kanser metastaz ile geri döndü.

18 ay yaşar dediler 4 yıl yaşadı ve…

David Hibbit'e bağırsak kanseri teşhisi koyuldu ve 2012 yılında doktorlar tarafından 18 ay ömür biçildi. 34 yaşında tedaviye başlandı ve kemoterapi, radyoterapi gördükten sonra ameliyat oldu.

Tüm tedavilerin sonunda durumunun "ölümcül" olduğu söylenerek 18 ayı kaldığı belirtildi. Ancak Hibbit, başka tedaviler denemeye karar verdi ve alternatif tedavilere yöneldi. Hint keneviri tohumundan elde edilen yağı kullanmaya başladı ve bu şekilde kendini tedavi etmeye çalıştı.

UZMANLAR NE DİYOR?

İngiltere'deki Kanser Araştırmaları Derneği'nden Dr. Kat Arney, "Hint kenevirinde bulunan kanabinoidlerin kanser hücrelerinin küçülmesinde etkisi olduğunu biliyoruz. Bu laboratuvar ortamında yapılan hayvan deneylerinde de karşımıza çıkıyor. Ancak şu anda bunun için güvenli bir kullanım ve tedavi yolu yok. Ayrıca klinik araştırmalarda yeterli bir sonuç da çıkmadı." dedi. İngiltere kanser araştırmalarında hint keneviri kullanımına izin veriyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında kendi yöntemleriyle kanserden tamamen arındığını açıkladı. Bu yıl Mart ayında ise kanser geri dönmüş ve metastaz yapmıştı. Akciğeri ve beyninde de kanser vardı.

Sosyal medyada bir sürü takipçisi olan ve insanlara kendi kullandığı yöntemleri anlata Hibbit'in hayatını kaybetmesinin ardından konuşan kız kardeşi ise bu konuda araştırmalar yapılmasını istedi. Kardeş Alison Hayward, "Dave insanlara asla tedaviyi bırakmasını söylemezdi. Kendisi de modern tıbbı denedi ancak hint keneviri yağının faydası olduğu kesin." dedi.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Covid-19 salgını ile birlikte dijital sağlık okuryazarlığının gündeme geldiğini vurgulayan uzmanlar, gerek bilgi algılanmasında gerekse dijital ortaml
  • Neden maraton koşucuları daha iyi CEO oluyorlar?
  • Çok kabus görenler aslında şanslıymış! Gece kabus görmek, gündüz korkularla başa çıkmakta faydalı olabilir.
  • Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Doğru
  • Yasın Beş Evresi Teorisi Nedir? 'Yasın beş evresi teorisi' nasıl gelişti, hangi alanlara uyarlandı? İnkâr, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme...
  • Doğru kişiyi bulmak ve âşık olmak istiyorsanız Aşkın Kuralları kitabındaki önerilere bir göz atın...
  • Randevu Al