15 günde vücudunuzu yaza hazırlayacak pratik öneriler

Sıcak yaz günleri geldi çattı. İşte vücudu yaza hazır olmayanlara 15 günde daha güzel görünmelerini sağlayacak tüyolar...

15 günde vücudunuzu yaza hazırlayacak pratik öneriler

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte vücudunuzu yaza hazırlamanın vakti de geldi. Bunun için çok önceden spor ve diyet programlarına başlamadıysanız, sadece 15 günde vücudunuzu yaza hazırlamak için yapacağınız uygulamalarla siz de daha güzel görünmenin tadını çıkarın!

SELÜLİTLERİNİZDEN KURTULUN

Selülitli yaz aylarında en can sıkıcı konulardan biri. Selülitlerden kurtulmak için özellikle bu problemin yoğun olduğu basen ve bacak bölgelerindeki kasları çalıştıracak ve yağları eritecek egzersizler önerilir. Bu egzersizler düzenli olarak yapıldığında bu bölgelerde sıkılaşma ve kan dolaşımındaki artmaya da bağlı olarak selülit oluşumunda azalma görülür. Kısıtlı zamanda ise çeşitli peeling'lerle bu bölgeye masaj yaparak selülitli görünümün azalmasını sağlayabilirsiniz. Bunlardan en faydalı olanı kahve peeling'idir. Kahve peeling'ini hazırlamak için, bir çay bardağı kahveye, birer yemek kaşığı zeytinyağı, karabiber yağı ve portakal yağını karıştırın. Hazırladığınız karışımı selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar masaj yaptıktan sonra ılık su ile yıkayın. Bu işlemi her gün ya da 2 günde 1 kez uygulayın.

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ UYGULAMALARA AĞIRLIK VERİN

Vücuttaki şiş görünümün sebebi çoğu zaman ödemlerdir. Kilo vermek için çabalasanız da ödemlerinizden kurtulamadığınız sürece, bu çabalar sonuçsuz kalabilir. Bunun için öncelikle vücudunuzdaki ödemleri atmalısınız. Detoks uygulamaları bu konuda size en çok yardımcı olacak uygulamalardandır. Yaz ayları yaklaşırken birçok taze sebze ve meyve ile yapabileceğiniz detoks sularınızı hiç yanınızdan ayırmayın.

HER GÜN EN AZ 1 SAATİNİZİ SPORA AYIRIN

15 gün vücudu şekle sokma işlemine sporla destek vermek için iyi bir süredir. Daha yavaş egzersiz ya da sporlardansa, kaslarınızı daha çok yoran egzersizleri tercih edin. İlk zamanlarda vücudunuzdaki bazı kas gruplarında ağrılar hissedebilirsiniz. Bu durum, birkaç günlük alışma süresinden sonra normale dönmeye başlayacaktır. Her gün en az 1 saat egzersiz ya da yüzme ve koşu gibi birden çok kasınızı çalıştıracak sporlara vakit ayırın.

BESLENME PROGRAMINIZI DÜZENLEYİN

Yediğiniz karbonhidrat, un, şeker, yağ gibi besinleri bir kenara bırakın. 15 gün boyunca sadece taze sebze ve meyve, işlenmemiş ve doğal kalorisi düşük ürünler ile chia tohumu, kinoa, maş fasulyesi gibi protein açısından zengin ve sizi tok tutabilecek ürünlerle beslenin. Bu ürünleri karbonhidrat içermeyen çorbalarla destekleyebilir ve kendinize hem lezzetli, hem sağlıklı, hem de 15 gün gibi bir sürede bile kilo vermenize ve daha güzel bir görünüme kavuşmanıza yarayacak öğünler hazırlayabilirsiniz.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kişi neden soğuk görünür? Bunu isteyerek mi yapar? Bu nitelemede bulunmaya bizi ne sürükler? Soğuk görünüm altında yatan nedenler neler?
  • Covid-19 salgını ile birlikte dijital sağlık okuryazarlığının gündeme geldiğini vurgulayan uzmanlar, gerek bilgi algılanmasında gerekse dijital ortaml
  • Neden maraton koşucuları daha iyi CEO oluyorlar?
  • Çok kabus görenler aslında şanslıymış! Gece kabus görmek, gündüz korkularla başa çıkmakta faydalı olabilir.
  • Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Doğru
  • Yasın Beş Evresi Teorisi Nedir? 'Yasın beş evresi teorisi' nasıl gelişti, hangi alanlara uyarlandı? İnkâr, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme...
  • Randevu Al