110 yaşındaki Fadıma Nine'den tavsiyeler

Hatay’da yaşamını sürdüren 110 yaşındaki Fadıma Kara, uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrını açıkladı. 205 torunu olan Fadıma Nine'den tavsiye: Doğal beslenin, neşeli olun.

110 yaşındaki Fadıma Nine'den tavsiyeler

110 YAŞINDAKİ FADIMA NİNE'DEN GENÇLERE TAVSİYELER...

Hatay’ın Hassa ilçesine bağlı Gazeluşağı Mahallesi'nde yaşayan Fadıma Kara'nın 6 çocuğu ve 205 torunu var.

DOĞAL BESLENİYOR

Amanoslar'ın en yüksek rakımlı ve bol oksijenli köyünde hayatını devam ettiren Hassa’nın en yaşlı kadını, uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrını yediği doğal besinler ve neşeli olmasına bağlıyor.

Süt kaymağını çok sevdiğini dile getiren Fadıma Nine, bütün yemeklerde zeytinyağı kullandığını da vurguladı.

“DİŞLER GÖZLER SAPASAĞLAM”

Dişlerinin sağlam olduğunu ve gözlerinin iyi gördüğünü belirten Fadıma Kara, "Hâlâ iğneye iplik takabiliyorum. Birkaç seneye kadar, nar ağacına çıkıp nar bile topluyordum. Şimdi ufak tefek kendi temizliğimi kendim yapabiliyorum. Başkalarına yük olmuyorum" diye konuştu.

“EVİMİZİN NEŞESİ”

Gelini Fatma Kara ise "Evimizin neşesi. Yüksünmeden kendisine bakıyorum. Zaten birçok temel ihtiyaçlarını kendisi karşılıyor" ifadelerini kullandı.

İHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, engelli olmak ve psikolojik engellilik konusuna ilişkin değerlendirmede bul
  • Hayvana şiddet, anti-sosyal kişilik bozukluğunun habercisi…
  • Kadına yönelik şiddetin sadece maruz kalan kadınları değil, aileleri ve tüm toplumu etkilediğini belirten Uzman Klinik Psikolog Solin Çekin, şiddetin
  • Gelecekle ilgili bilgiye ulaşma isteği, takıntıya dönüşebilir.
  • Korku anında ‘Dur, Düşün, Eyleme Geç’ kuralı uygulanmalı. Krize önlem almak beceriye dönüşmeli.
  • Borsada yatırım yapan pek çok kişinin kararları, aldıkları olumlu ya da olumsuz haberler ve edindikleri bilgiler karşısında şekillenebiliyor.
  • Randevu Al