101 yaşında 1 kere doktora gitti

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan ve nüfus kayıtlarına göre 101 yaşında olan Cemile Ekmer, uzun ve sağlıklı yaşamını doğal ürünlere borçlu olduğunu söyledi.

101 yaşında 1 kere doktora gitti
Paylaş:

Nüfus kayıtlarına göre 1914 doğumlu Ekmer, 70 yaşındaki tek çocuğu Mehmet Ekmer ve gelini ile Siverek ilçesine bağlı Şirinkuyu Mahallesi'nde yaşıyor.

EŞİNİ 50 YIL ÖNCE KAYBETTİ

Eşini 50 yıl önce kaybeden, 6 torunu ile torunlarının 26 çocuğunu gören, Ekmer, bir asırlık ömründe çok şeyler yaşadığını söyledi.

İlerlemiş yaşına rağmen sağlığının yerinde olduğunu belirten Ekmer, uzun ve sağlıklı yaşamını gençliğinde köyde tükettiği doğal ürünlere borçlu olduğunu söyledi.

SÜT, YOĞURT, PEYNİR TÜKETİYORUM

Yaklaşık 20 yıl önce mide rahatsızlığı nedeniyle ilk defa doktora gittiğini anlatan Ekmer, "Köyde doğdum. Ömrümün çoğunluğunu orada geçirdim. Ailem hayvancılık yapıyordu, imkanlarımız çok yoktu. Kendi yaptığımız bulgur, süt, yoğur, peynir gibi ürünleri tüketiyorduk.

1 KEZ DOKTORA GİTTİM MİDEM İÇİN

Gençliğimde ilaç içtiğimi hatırlamıyorum. Bir kez doktora gittim midem için. Şükürler olsun Allahıma sağlıklıyım. Çocuğum ve torunlarım yanımda bana yardım ediyorlar" diye konuştu.

TORUNUYLA PARKA GİDİYOR

Ekmer'in 45 yaşındaki torunu Kadir Ekmer ise babannesinin ömründe sadece bir kez doktora gittiğini belirterek, "Bizi annem ile ninemiz büyüttü. Yüz yaşını aşmasına rağmen kendi başına ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Havaların iyi olduğu günlerde torunlarıyla parka gidip zaman geçiriyor" dedi.

A.ABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: