10 adımda oyuncak güvenliği

Oyuncak satın alırken, çocuğun yaşına uygunluğuna dikkat edin. İşte 10 adımda oyuncak güvenliği.

10 adımda oyuncak güvenliği

Oyuncak satın alırken, çocuğun yaşına uygunluğuna dikkat edin. İşte 10 adımda oyuncak güvenliği.

Her anne-baba çocuğuna en güzel oyuncakları almak, onu mutlu etmek ister. Ancak oyuncak seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere uymamak sonrasında sıkıntı yaratabilir.

ÇOCUĞUNUZLA NASIL KONUŞMALISINIZ

Oyuncak güvenliğiyle ilgili unutulmaması gereken 10 önemli madde şunlar: 1) Oyuncak satın alırken, çocuğun yaşına uygunluğuna dikkat edin. 2) Oyuncağın etiketinde yer alan güvenlik uyarılarını mutlaka okuyun. 3) Oyuncağa ait kullanma kılavuzunu dikkatlice inceleyin ve çocuklarınıza oyuncağın kullanımı hakkında detaylı bilgi verin. 4) Çocuğunuzun, oyuncağın ambalajı ya da poşetiyle oynamasına izin vermeyin. Bu poşet veya ambalajlar çocuğun yüzüne yapışınca, nefes almasını engelleyip, boğulmasına neden olabilir.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

5) Büyük çocuğunuz için almış olduğunuz oyuncaklar, küçük çocuğunuz için tehlikeli olabilir, çocuklarınızı oyun sırasında gözetim altında tutun. 6) Çocuklarınızın bakımını üstlenen bakıcı veya aile büyüklerinizi, oyuncak güvenliği hakkında bilgilendirin. 7) Oyuncaklar için güvenli saklama koşullarını sağlayın. 8) Oyuncakları sık sık gözden geçirin, tehlike arz edecek şekilde kırılmış ve ya bozulmuş olanları atın. 9) CE işareti olmayan oyuncakları satın almayın. 10) Güvenliğinizi tehdit eden ürünleri Sağlık Bakanlığı'na ait, www.saglik.gov.tr web sitesinin ana sayfasında yer alan "Ürün Güvenliği Şikayet ve İhbar Formu" kanalıyla bildirin ki, gerekli önlemler alınabilsin. HÜRRİYET AİLE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Randevu Al