1 YIL BOYUNCA DÜŞÜNÜYORLAR

1 YIL BOYUNCA DÜŞÜNÜYORLAR

AFP

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberinde, yaşları 16 ila 60 olan  2491 kadının katılımıyla yapılan araştırmada, kadınların ortalama olarak  yaşamlarının 287 gününü, işe, akşam yemeklerine, davetlere, tatile, spora ve  diğer faaliyetlere ne giyeceklerini seçebilmek için gardıroplarını karıştırarak  geçirdiğini ortaya koyduğu bildirildi.

Bu sürenin büyük bölümünün, cuma veya cumartesi akşamları ile tatil için  uygun kıyafet seçimine ayrıldığı belirtildi. Uzmanlar, ortalama olarak bir  kadının hafta içi her sabah kıyafet seçimi için 16 dakika harcadığı, bu sürenin  cumartesi ve pazar sabahları 14 dakika civarında olduğu kaydedildi.

Araştırma, kadınların çoğunun, hafta sonu dışarı çıkmadan önce ne  giyeceklerine karar vermek için yaklaşık 20, tatile götürecekleri giysileri  seçmek için de her seferinde 52 dakika harcadığını gösterdi.

Kadınların hafta içlerinde de akşam dışarıya giyecekleri kıyafetler için  20 dakika harcayabildiğini ortaya koyan araştırmada, kadınların, tatillerde  sabahları uygun giysiyi seçmek için 10, akşam kıyafetleri için de 10 dakika  harcadığı gözlendi.

Araştırma ayrıca, her iki kadından birinin, işe gitmeden önceki gece 15  dakikasını yarın sabah ne giyeceğini bulmaya ayırdığını ortaya koydu.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al