1 SAAT GEÇİRİYORLAR

1 SAAT GEÇİRİYORLAR

Habertürk

Çalışan anneler dikkat! İngiliz uzmanlar Önemli olan zamanın niceliği değil, niteliği diyor.

 


İngiltere’de yapılan araştırmada çalışan annelerin çocuklarına sadece günde 1 saat ayırabildiği ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre ev işlerine de zaman ayırmak zorunda kalan çalışan anneler çocuklarına zaman ayırmada büyük sıkıntı yaşıyor. Bu yüzden de büyük suçluluk duyuyor. Ancak uzmanlar bunun çocuklar için bir sorun teşkil etmediğini belirtiyor. İngiliz uzmanlar “Önemli olan zamanın niceliği değil, niteliği” diyor.

FARK KAPANIYOR

Araştırma sonunda çalışan annelerle çalışmayan annelerin çocukları arasında büyük bir fark olmadığı belirlendi. Sadece çalışan annelerin çocuklarının ifadede biraz daha güçlük yaşadığı ancak zaman ilerledikçe aradaki farkın kapandığı ortaya çıktı.

Araştırmanın başındaki İngiliz uzmanlar “Çalışan anneler kaybettikleri süreyi yakalıyor. Annenin çocuğa verdiği sevgi sayesinde çocuk gelişiminde geri kalmıyor. Annelerin suçluluk duymasına gerek yok” diyor.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al