Deprem Travma Psikolojisi

1 dakikanızı ayırarak kilo kontrolü

Çok az vakit ayırarak formda kalabilmenin püf noktaları bu yazıda!

1 dakikanızı ayırarak kilo kontrolü

Saat başı 1 dakikanızı ayırarak kilo kontrolü yapabilirsiniz. Çok az vakit ayırarak formda kalabilmenin püf noktaları bu yazıda!  

Vücudumuzu formda tutmanın ya da fazlalığından şikayetçi olduğumuz kilolarımızdan kurtulmanın en etkili yolunun egzersizden geçtiğini söyleyen Fitnes Eğitmeni Serhat Çamkerten, saat başı yalnızca 1 dakika ayırarak formda kalabilmenin püf noktalarını anlattı. kilodakika“Beslenmenizi aynı şekilde devam ettirip, hayatınıza 500 kalori harcayacağınız bir spor aktivitesini sokmanız bile kilo vermenize yardımcı olacaktır. Tabi çoğu zaman olduğu gibi kilo verme işinin hemen olmasını isteyip bu konuda vücudunuza hiç zaman tanımama hatasına düşmemelisiniz. Bilimsel olarak ispatlanmış bir formüle göre, vücudunuzdan 1 kilo yağ kaybetmek için ortalama 7000 kalori yakmanız gerektiğini söylediğimizde sanırım zamandan fazlasına ihtiyacınız olduğu ortadadır.”

1 SAATTE SADECE 1 DAKİKANIZI AYIRIN!

“Sporda harcadığınız kaloriye destek olacak ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak en etkili yol, günlük hayatınızda da hareketi artırmaktır. Bunu da bir saatte sadece bir dakika, yani 60 saniyede bir yerinizden kalkarak nabzınızı artıracak eylemlerde bulunarak yapabilirsiniz. Bunlar dinamik stretching tarzı hareketler, çömelip kalkmalar, parmak ucunda yükselmeler, olduğunuz yerde koşar gibi hızlı diz çekmeler, kolları ve bacakları yanlara açarak hafif sıçramalar ya da merdiven inip çıkmalar şeklinde yapılabilir. Ayrıca bu bir dakikalık nabzı artırma çalışmalarını ayna karşısında yapmanız motivasyonunuzu ikiye katlayacaktır. Gün içinde yürüdüğünüz mesafeleri hızlı yürüyerek, asansör yerine merdivenleri kullanmak yapacağınız diğer nabız artırma yollarından birisi olacaktır. Diğer dikkat edeceğiniz önemli nokta ise beslenme olacaktır. Günlük aldığınız kalori ve yaktığınız kalori arasındaki dengeyi sağlamak sizi yüzünüzün gülmesini sağlayacak sonuca ulaştıracaktır. Bu konuda ise bir beslenme danışmanından destek almanız ve beslenmenin temel kurallarını öğrenmeniz çok işinize yarayacaktır.” MAHMURE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al