Deprem Travma Psikolojisi

0-6 yaş dönemi önemli

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocuk eğitimi hakkında önemli bilgiler verdi. Tarhan, “0-6 yaş dönemi eğitim için önemli” dedi.

0-6 yaş dönemi önemli

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocuk eğitimi hakkında önemli bilgiler verdi. Tarhan, “0-6 yaş dönemi eğitim için önemli” dedi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocuk eğitimi konusunda düzenlenen "Altın Çağ" Değerler Eğitimi Sempozyumlarının ikincisine konuşmacı olarak katıldı. Değerlerin çocuklara öğretilmesi gerektiği üzerinde duran Tarhan, anne ve babalara bu konuda önemli görevler düştüğünü söyledi. Tarhan anne baba rehberliğine dikkat çekti.

ÇOCUK GELİŞİMİYLE İLGİLİ HER ŞEY

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Çocuk eğitimi konusunda İhlas Eğitim Kurumları ve Özel Eğitim Kurumları Birliği (ÖZKUR-BİR) tarafından düzenlenen "Altın Çağ" Değerler Eğitimi Sempozyumlarının ikincisine katıldı. İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen sempozyumda Tarhan, değerler eğitimi üzerine önemli bilgiler verdi. Değerler eğitiminin önemini katıldığı her programda yüksek sesle dillendiren Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, konunun önemine bir kez daha dikkat çekti. Çocuk eğitiminde günümüzde değerler psikolojisine yoğun şekilde rağbet olduğunun da altını çizen Tarhan, bu kapsamda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi arasından geçtiğimiz günlerde rehber öğretmenlere yönelik önemli bir protokol imzaladıklarını da kaydetti. Tarhan, içgüdülerin eğitiminin ancak değerler ile mümkün olduğunu sözlerine ekledi. Değerler eğitiminde ebeveynlere ciddi görevler düştüğünü ifade eden Tarhan; “Özellikle 0-6 yaş dönemi öğrenmede önemli. Öyle ki insanın bu yaş grubunda öğrendikleri hayatının geri kalanında öğrendiklerinden daha fazla. Bu yaşlardaki çocuğun anne ve babasını rol model olarak aldığı da bilinen bir gerçek. İşte bu noktada anne baba rehberliği önem kazanıyor. Çocuklar doğası gereği oynamayı sever o nedenle değerler dikte edilerek değil de çocuklara oynayarak öğretilmeli.” Dedi. Sempozyumun ikinci konuşmacısı da Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Feneryolu Polikliniği’nden Klinik Uzman Psikolog Aynur Sayım idi. "Erken çocukluk döneminde duygusal zeka" konusunda öğretmen, öğrenci ve velilere bilgi veren Sayım, okullardaki rehber öğretmenlere büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. Katılımın yoğun olduğu sempozyumda Rektör Tarhan ve Sayım Nijeryalı çocukları konu alan fotoğraf sergisini gezerek, ilgiliden bilgi aldı. Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al