Deprem Travma Psikolojisi

Mükemmel bir vücuda sahip olmak için…

Mükemmel bir vücuda sahip olmak için ömrünüzü spor salonunda geçirmenize gerek yok!

Mükemmel bir vücuda sahip olmak için…

Fit bir vücut için spor salonuna gidip saatler harcamanız gerekmiyor. Günde 10 dakikanızı ayırarak vücudunuzu olduğundan daha iyi bir hale getirmeniz mümkün.

Yoğun olarak çalışanlar veya her gün spor salonuna gitmeye üşenenler için birkaç pratik egzersizle birlikte forma girmek mümkün. Evde uygulayacağınız basit hareketlerle hem forma girebilir hem de sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz. Büyük kas gruplarını bir arada çalıştırıp metabolizma hızınızı artırarak yağ yakımını kolaylaştırabilirsiniz. Egzersiz programınızı haftada en az 3 gün uygulayarak hızlı bir şekilde forma girebilirsiniz. İşte 10 dakikada forma girmenize yardım edecek hareketler:

ROMANİAN DEADLİFT

Kalça, arka bacak ve sırt kaslarını çalıştıran en iyi hareketlerden biri olan romanian deadlift alt vücut kaslarınızı en verimli şekilde çalıştırıyor. Kaldırabileceğiniz ağırlıktaki dumbelları iki elinize alarak ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp hafifçe kırın. Kalça hizasında ellerinizde tutacağınız dumbellarla belinizi bükerek dumbelları aşağı kaldırıp daha sonra tekrar doğrularak bel hizasına getirin. Kendinizi biraz daha zorlamak isterseniz egzersizi tek bacağınızla yapabilirsiniz. Bu hareketi her gün 2 set ve 10 tekrar olarak yapabilirsiniz.

LUNGE

Bacak ve kalçalarınızı çalıştıran en temel egzersizlerden olan lunge sıkı bacak ve kalça kaslarına sahip olmak isteyenlerin gözde hareketlerinden biri. Ellerinize dumbelları alarak sağ ayağınızla kalçanıza paralel olarak öne geniş bir adım atın. Daha sonra başlangıç pozisyonuna dönerek sol bacağınızla aynı hareketi tekrarlayın. Egzersizi 3 set 15 tekrar halinde uygulayın.

KİCK BACK ARM

Sıkı kollara kavuşmak için kalça ve bacaklarınızın yanında kol kaslarınıza da önem vermelisiniz. Yavaşça öne doğru çömelerek omurganızı dik tutmaya çalışın. Ellerinize dumbel alarak dirseklerinizi yere paralel olarak tutun ve kollarınızı arkaya doğru kaldırıp indirin. Hareketi uygularken kollarınızı sağa sola doğru sallamamalı ve vücudunuzu sabit tutmalısınız. Egzersizi her gün 2 set ve 12 tekrar şeklinde uygulamalısınız.

HALF PUSH UP

Bir mat üzerinde şınav pozisyonu alın ve dizlerinizi kırarak arkada bağdaştırın. Kürek kemiklerinizi birbirine yaklaştırarak göğsünüzü yere indirip yukarı kaldırın. Bu hareketle birlikte kollarınıza yük vererek kol kaslarınızın harika bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Dirseklerinizin yere paralel ve sabit bir konumda olmasına özen gösterin. Egzersizi 2 set ve 10 tekrar şeklinde yapabilirsiniz.

HABERTÜRK

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al