E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

SPOR PSİKOLOJİSİ DERNEĞİ

SPOR PSİKOLOJİSİ DERNEĞİ

DHA

Merkezi İstanbul’da bulunan "Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği" Prof. Dr. Turgay Biçer başkanlığında kuruldu.

 


Başkan Prof. Dr. Turgay Biçer, derneğin kuruluş amacı ve hedefleri hakkında şunları söyledi: "Multidisipliner bir alan olan spor bilimleri alanında egzersiz ve spor psikolojisi konusunun gelişimi, tanıtımı, yaygınlaştırılması noktasındaki çabalara katkıda bulunmak amacıyla bu konuya gönül vermiş bir grup insan olarak yola çıktık. Temel amacımız alanımıza katma değer yaratmak ve bu alana gönül vermek isteyen gençlere yol göstericilik yapmak."

Biçer şöyle devam etti:

"Egzersiz ve Spor Psikolojisi alanında çalışanlar arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlamak; Egzersiz ve Spor psikolojisi alanının ülkemizde tanıtılması, gelişmesi ve toplumun yararına kullanılması için bilimsel çalışmalar yapmak; Egzersiz ve Spor psikolojisi alanındaki eğitim, bilimsel araştırma ve uygulama faaliyetlerini geliştirmek; Ülkemizde Egzersiz ve Spor Psikolojisi alanında eğitici, araştırmacı ve uygulamacı çalışanların bilimsel, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesine katkı sağlamaktır. Egzersiz ve Spor Psikolojisi’nin ahlaki boyutları ile bilimsellik temeline bağlı kalınmasında öncü, denetçi ve toparlayıcı rol oynamak."

"Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği" kurucu yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu:

"Prof. Dr. Turgay Biçer (Başkan), Prof. Dr. Şefik Tiryaki, Yrd. Doç. Dr. Ziya Koruç (Başkan Yrd.), Doç. Dr. Leyla Tavacıoğlu (Sayman), Yrd.Doç. Dr. Zeynep Dinç (Sekreter), Prof. Dr. Birol Doğan, Prof. Dr. F. Hülya Aşçı, Prof. Dr. Füsun Kuter ve Prof. Dr. Seyhan Hasırcı."