PANİK ATAK VE CİNSELLİK

PANİK ATAK VE CİNSELLİK

NP GRUP

Her an kalp krizi geçireceği, nefesinin duracağı, başaramayacağı gibi korku ve endişelerle baş etmek durumunda kalan Panik Atak yaşayan kişilerin cinselliklerinde buna bağlı olarak meydana gelen durumların nasıl olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 
Panik ataklar ne zaman ortaya çıkar? Panik bozukluk ile panik atakların farkı nedir? Panik atak hastaları neden sürekli başlarına bir şey gelecek kaygısı yaşarlar? Panik atak hastaları cinsellik konusunda ne gibi korkular yaşarlar? Cinsellikte başaramayacağı korkusu yaşayan panik hastaları kendilerini nasıl hissederler? Onları hangi duyguların içine sürüklerler gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Erken boşalma korkusu yaşan panik hastaları neler yaparlar? Cinselliği tamamen terk eden panik ataklılar depresyona girer mi? Cinsellikte performans anksiyetesi yaşayan panik ataklılar kendilerine olan güveni nasıl geri kazanabilirler? Panik bozukluğu olan kişilerin cinsellik konusunda başka ne gibi sorunlar yaşadıkları gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestcioğlu ve Uzman Psikolog Dr. Cengiz Demirsoy olacaklar.

Cinsellikte sorun yaşayan, özgüvenini kaybeden, kendini değersiz bulan, depresyona giren, eşiyle ilişkileri bozulan panik hastalarının tedavisinde neler yapıldığı, psikoterapinin etkisinin neler olduğu gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Oxford üniversitesi'nin obezite ve fazla yemek yemenin, aşırı aktif bir genle ilişkisini doğruladıkları yönündeki araştırmayı yorumlayacak.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.