MADDE BAĞIMLILIĞINDA YATARAK TEDAVİ

NP GRUP

Giderek başlama yaşı düşen madde bağımlılığının tedavi seçenekleri arasında yatarak tedavinin neden gerektiğini ve ne gibi imkanlarla tedavi edildiklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında değerlendirilecekler.

 

 
Madde nedir? Madde bağımlılığı nasıl oluşmaktadır? Madenin kötüye kullanımı ne anlama gelmektedir? Giderek neden maddeye başla yaşı düşmektedir? Ailelerin ne gibi tutum yanlışlıkları vardır gibi soruların cevapları bu akşam İyi Bak Kendine programında irdelenecek.

Madde insan vücudunda beyninde ne gibi harabiyetlere sebep olmaktadır? Madde bağımlılığı nasıl oluşur kişinin ruh dünyasını zamanla nasıl esir alır? Madde bağımlılığına kimler yatkındır? Ailede alkol tüketimi buna neden olur mu? Zevk ve çeldiricilere karşı ne gibi savunmalar yapmak gerekir? Bu savunma ve korunma yöntemleri tedavi sırasında nasıl öğretilir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konuğu NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanı Birim Sungu Danişmend ve Psikiyatri Uzmanı Gülbahar Agouridas olacak.

Madde bağımlılığı tedavisinin özellikleri nelerdir? Tedaviye aile nasıl dahil edilir? Tedaviden sonuç almak için neler gereklidir? Kişinin tekrar maddeye yönlenmemesi için terapi etkili midir? Ayaktan ilaç tedavileri hangi durumlarda yeterli gelmez. Yatarak tedavinin avantajları nelerdir? Hastanede tedavide kişiye neler kazandırılır? Türkiyenin ilk özel psikiyatri hastanesi madde bağımlılığı tedavisinde neler yapmaktadır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.