ACILARDAN MUTLULUK

ACILARDAN MUTLULUK

A.A

Burcu  trafik kazasında öğrencilerini ve kanser nedeniyle de  eşini kaybetti ama verdiği eğitim ile hayata tutunuyor.

 


İzmirli tiyatro oyuncusu Burcu  Tuna (35), bir süre önce trafik kazasında öğrencilerini ve kanser nedeniyle de  eşini kaybetti ama yeni öğrencilerine verdiği tiyatro eğitimi ile çektiği doğum  fotoğrafları sayesinde hayata tutunmaya devam etti.

10 yaşında tiyatroya başladığını anlatan Burcu Tuna, bu alanda eğitim aldıktan sonra çeşitli oyunlarda rol  aldığını, aynı zamanda da maddi durumu kötü olan çocuklara tiyatro eğitimi  vermeye başladığını anlattı.

İzmir'deki Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerine pazar günleri ücretsiz  tiyatro dersi verdiğini kaydeden Tuna, 2007 yılında okulun Kapadokya gezisi  sırasında otobüsün kaza geçirmesi sonucu çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu 34  kişiyi kaybettiğini ve bundan büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Aynı yıl eşinin de  kanserden öldüğünü ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

“Eşimin hastalığı devam ederken Zafer İlköğretim Okulu'nda gönüllü  öğretmenlik yapıyordum. Ayakkabısı olmayan öğrencilerim vardı, onlara en azından  sevgimi vermeliyim diye düşündüm. 7 yıl boyunca her pazar günü onlarla ders  yaptık.

Bir gün Kapadokya gezisine gidip, bir daha dönmediler. Sınıfta sağ kalan  öğrencilerle devam ettim. Güçlü durmak zorundaydım. Ben yıkılırsam, onlar da  dağılacaktı. Sonra 5 yıl boyunca hastalığında yanında olduğum eşimi de kaybettim.  Acılardan mutluluk yaratmayı, ders çıkarmayı öğrendim.”