Kalça Eritme

Kalça Eritme Nasıl Uygulanır? Kalça Eritme Hareketleri Nelerdir? Kalça Eritmek İçin Yapılacaklar? Kalça Eritme ameliyatı Var mı? Kalça bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak adına, yüksek tempolu yürüyüşleri hayatınıza dahil edebilirsiniz. Kalça Eritme Hakkında Her şey...

Kalça Eritme

Kalça Eritme Nasıl Uygulanır? Kalça Eritme Hareketleri Nelerdir? Kalça Eritmek İçin Yapılacaklar? Kalça Eritme ameliyatı Var mı?  Kalça bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak adına, yüksek tempolu yürüyüşleri hayatınıza dahil edebilirsiniz.  Kalça Eritme Hakkında Her şey...

KALÇA ERİTME

Kalça Eritme i.çin Kalça kaslarınızdan güç alarak sol bacağınızı yukarı kaldırın ve aşağıya indirin. Bacağınızı aşağı indirirken nefes alın, yukarıya kaldırırken nefes verin. Egzersizi on iki tekrarla başlayıp yorulma düzeyiniz doğrultusunda kademeli olarak artırabilirsiniz. Diğer taraf için de aynısını gerçekleştirin.

Kalça Eritme için Kalça bölgesine fazla yağların depolanmasının sebebi östrojen hormonu olarak görülür. Östrojen, kadınlarda daha fazla salgılandığı için genelde kadınlar kalça bölgelerindeki fazlalıktan şikayetçi olur. Kalça bölgesinde fazla yağlanma bulunanlar birkaç küçük şeye dikkat ederek ve kalça bölgesini hedefleyen egzersizleri rutinlerine katarak etkili sonuçlar alabilirler.
 

Kalça Eritmede Yürüyüş, merdiven çıkma ve bisiklet gezileri

Kalça bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak adına, yüksek tempolu yürüyüşleri hayatınıza dahil edebilirsiniz. Yüksek tempolu yürüyüşler, kalori açığı oluşturmanız konusunda da en etkili egzersizlerin başında gelir. Özellikle yokuş tırmanma, merdiven çıkma gibi aktiviteler direkt olarak kalça bölgesini çalıştırır. Aynı şekilde bisiklete binme de kalça ve basen bölgesini çalıştırır ve kalori açığı oluşturmanıza katkıda bulunur. Havaların güzel olduğu günlerde bisikletinize binip yeni rotalar keşfedebilir, kötü olduğu zamanlarda da eliptik bisiklet benzeri bir aletten destek alabilirsiniz.

Kalça Eritmede Lokal egzersizler

Kalça eritme için yapılabilecek en güzel egzersizlerin başında kalça kaslarını sıkıp bırakmak gelir. Egzersizi yapabilmeniz adına bir sandalyeye oturup sırtınızı dik konuma getirmeniz gerekir. Karnınızdan nefes aldığınıza emin olduktan sonra kalçanızdaki kasları güçlü bir şekilde sıkmanız ve birkaç saniye geçtikten sonra bırakmanız yeterli. Hareketi yorulana kadar yapabilir, gün içinde aklınıza geldiği zaman tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca yürüyüş yaparken ara sıra kalça kaslarınızı sıkıp bırakarak kuvvetlenmelerini sağlayabilirsiniz.

Kalça Eritmede Yatay pozisyonda egzersizler

 

Kalça bölgesindeki yağların yakılabilmesi için kalça eritme hareketlerini çok fazla tekrarla uygulamak gerekir. Yatay pozisyonda çalışılan birkaç pratik egzersiz, kalça bölgesinin hem incelmesine hem de biçimlenmesine yardımcı olur. Sağ bacağınızın üstüne doğru yere uzanın, sağ kolunuzu dik bir konuma getirerek sağ elinizle başınızı destekleyin. Egzersizi yaparken karın ve kalça kaslarınızı mümkün olduğunca sıkmanız gerekir. Kalça kaslarınızdan güç alarak sol bacağınızı yukarı kaldırın ve aşağıya indirin.

Bacağınızı aşağı indirirken nefes alın, yukarıya kaldırırken nefes verin. Egzersizi on iki tekrarla başlayıp yorulma düzeyiniz doğrultusunda kademeli olarak artırabilirsiniz. Diğer taraf için de aynısını gerçekleştirin. Egzersiz başlangıç pozisyonuna tekrar geçip kalça kaslarından güç alarak üstte bulunan bacağınızı bükmeden arkaya doğru iterek ikinci hareketi gerçekleştirebilirsiniz. Üçüncü hareketi de başlangıç pozisyonuna gelip üstte bulunan bacağınızı dizinizden bükmeden hafifçe yukarı kaldırıp havada daire çizerek tamamlayabilirsiniz. Üç hareketi kombine olarak yapmanız, her iki taraf için uygulamanız ve minimum on iki tekrar ve iki setle başlamanız tavsiye edilir.

Kalça Eritmede Squat

Kalça kaslarını etkili bir şekilde çalıştıran egzersizlerin başında squat gelir. Squat, kalça eritmenin yanı sıra biçimlendirme için de tercih edilen hareketlerin arasında yer alır. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak harekete başlayabilirsiniz. Hareketi yaparken sırtınızın düz bir şekilde hafif öne doğru eğik olması gerekir. Elleriniz dengeyi koruyabilmeniz adına öne doğru paralel ya da başınızın arkasında kenetlenmiş olabilir. Hareketi zorlaştırmak istiyorsanız ellerinize dolu su şişeleri ya da dambıl alabilirsiniz. Sırtınızın pozisyonunu bozmadan çömelme hareketini gerçekleştirerek ve tekrar başlangıç pozisyonuna gelerek hareketi tamamlayabilirsiniz. On tekrar ve iki setle başlayabilir, kademeli olarak tekrar sayısını arttırabilirsiniz.

Kalça Eritmede Evde Kolayca Yapabileceğiniz 5 Kalça Eritme Hareketi

Kalça Eritmede Kalça bölgesinde biriken yağları eritmek hedef doğrultusunda dikkatli ve disiplinli çalışıldığında mümkün olabilmektedir. Bölgesel zayıflama yöntemleri konusunda hedefe ulaşmak için farklı diyetler ve egzersiz planları mevcuttur. Araştırmalar egzersiz ve diyetin eş zamanlı sürdürülmesi durumunda hızlı ve mükemmel sonuçların alınabileceğini göstermektedir. Ama tabi ki yine de göründüğü kadar kolay bir süreç değildir! Çünkü vücutta yağların yakılıp kasların inşa edilmesi zaman alır. En önemlisi de sıkı çalışma ve tutarlılık gerektirir. Şunu unutmayın herkeste olmayanı istiyorsanız, herkesin yapamadığını yapmanız gerekir!

Bu yazıda, kalçalarınızdaki yağları eritmek için size beş mükemmel egzersiz sunacağız. Bu egzersizlerin en iyi tarafı evde hiçbir alete ihtiyaç duymadan sadece vücut ağırlığınızı kullanarak yapabilmeniz. Bu kalça eritme egzersizleri düzenli uygulandığında bir ay içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız. Her hafta bir mezüre ile kalça bölgenizi ölçerek takip etmelisiniz ve metabolizmanızın hızının bilincine varabilirsiniz. Herkesin metabolizma hızı değişkenlik gösterir, bu yüzden sabırla programınızı uygulamaya devam edin ta ki istediğiniz ölçülere kavuşuncaya kadar!

Evde Kalça Eritme Hareketleri Ne Kadar Süre Alır?

Bu kalça eritme egzersiz programına göre günde en az 25 dakika, haftada 5 gün egzersiz yapmalısınız. Genel vücut yağını azaltmadan kalça yağını azaltamazsınız.

- Sağlık uzmanları her hafta 150 dakika orta yoğunlukta egzersiz yapmayı önerir. Bu yürüyüş / koşu, bisiklete binme, yüzme veya dans etmeyi içerebilir.- Kalçalarınızda daha hızlı bir azalma sağlamak istiyorsanız, haftada 1 saat 5 ila 6 gün veya haftada 300 dakika egzersiz yapmayı hedefleyin. Metabolizmanız yavaşsa bu yolu tercih edebilirsiniz.

- Koşu / jogging, merdiven çıkıp inme veya bisiklet kullanmak gibi aktiviteler, kalori yakmak ve bacaklarınızı inceltmek için mükemmeldir.

Kalça Eritmede Jumping Squats

Kalça ve basen eritme hareketlerinden Jumping Squats kan dolaşımınızı yükselterek, enerjinizi zirveye taşıyacak bir başlangıç yapmanızı sağlar. Bu egzersizde ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sonra normal bir squat yapın ve havaya sıçrayarak bitirin. Yere bastığınızda, vücudunuzu tekrar çömelme pozisyonuna getirin. On kez tekrarlayın.

Kalça Eritmede Jumping Jacks

Bölgesel zayıflama hareketleri içinde Jumping Jacks hızlı sonuç almak isteyenler için ilaç gibi bir egzersizdir. Başlangıç pozisyonunuz ayaklarınız birbirine bitişik, paralel ve elleriniz yanlarda sarkık pozisyonda durmalıdır. Daha sonra, aynı anda zıplarken, ellerinizi yukarı kaldırın, böylece ayaklarınızı iki kez omuz genişliğinde birbirinden ayırdınız. Vücudunuzu başlangıç pozisyonuna getirin. Bunu 10 kez yapın.

Kalça Eritmede Burpee

Bölgesel zayıflama için birebir olan diğer bir hareket ise Burpee’dir. Ayakta durma pozisyonu ile başlayın. Ayaklarınız omuz genişliğinde olmalıdır. Daha sonra vücudunuzu çömelme pozisyonuna getirin, ellerinizi önünüze yere koyun. Ayaklarınızı geri alın ve itme yapmak için göğsünüzü indirin. Göğsünü yukarı kaldırın. Ayaklar başlangıç pozisyonundayken ayağa kalkıp kollarınızı havaya kaldırarak zıplayın.

Kalça Eritmede Walking Lunges

Kalça sıkılaştırma hedefi olanlara iyi gelecek bir başka egzersiz de Walking Lunges’dır. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ellerinizi kalçalarınıza koyun. Ardından, bir bacak ile öne doğru uzanın ve dizinizi arka dizinize neredeyse değecek kadar esnetin. Bacaklarınızı değiştirin ve 20 kez tekrarlayın.

Kalça Eritmede  Bicycle Crunches

Ayaklarınızı yere uzatarak yatın ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Dizlerinizi yaklaşık 90 derecelik açıyla kaldırın ve sonra üst vücudunuzu hafif kaldırın. Diğer bacağı düzeltirken, bir dizinizi koltuk altlarınıza doğru getirerek, bir bisiklet pedalı hareketi yapmaya başlayın. Hareket sırasında vücudunuzu döndürün. Bunu olabildiğince hızlı yapın.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Genelikle kan pıhtısı nedeniyle bir veya daha fazla sayıda akciğer damarının tıkanması akciğer embolisi olarak tanımlanıyor.
  • Hipoglisemi, vücuttaki glikoz değerinin yani kandaki şekerin normalden düşük değerde olması durumudur. Hipoglisemi diyabet ile ilişkilidir. Fakat nadi
  • Hemogram, kanda bulunan hücrelerin hem sayısını hem de oranını tespit eden kan testidir. Halk arasında tam kan sayımı adıyla bilinir. Kan dolaşımındak
  • Diyabet hastalarında beslenme ve yaşam alışkanlıklarının kan şekeri kontrolünde çok önemli olduğunu belirten Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer, “
  • Zatürre, tıpta pnömoni olarak adlandırılan akciğer dokusunun iltihabı olarak tanımlanıyor.
  • Vücudumuzdaki en kalın ve en uzun sinir olan nervus ischiadicus ya da halk dilindeki adıyla siyatik, bel bölgesinde bulunan son omurdan çıkar ve dizin
  • Randevu Al