Çikolata yiyerek kilo vermek mümkün!

İngiltere'deki John Moores Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre akşam yemeğinden önce bitter çikolata yemenin kilo vermeye yardımcı olduğu belirtildi.

Çikolata yiyerek kilo vermek mümkün!

İngiltere'de yapılan araştırmaya göre akşam yemeğinden önce çikolata yemenin kilo vermeye yardımcı olduğu ortaya çıktı. 

Daily Mail'in haberine göre Liverpool şehrinde yer alan John Moores Üniversitesi'nde 50-65 yaş arasındaki gönüllü kadınlarla gerçekleştirilen araştırmada, akşam yemeğinden önce bir parça bitter çikolata yiyen katılımcıların yüzde 25 daha az yemek tükettikleri gözlendi.

Özellikle bitter çikolata yemenin öneminin altını çizen bilim insanları, beyaz ya da sütlü çikolata yiyenlerin ise aynı yöntemle kilo alabileceğini belirtti. 

Bilim insanları, araştırma sonucu ortaya çıkan sonuçların kilo kontrolü için çikolata yemeyi teşvik edici değil, çikolata yemek isteyenler için en doğru çeşit ve saati belirtmek için yapıldığını belirtirken bitter çikolatada yer alan polifenol bileşenlerinin yemekte alınan karbonhidratların sindirimini yavaşlattığı ve böylece iştahın azaldığını belirttiler. 

DAILY NEWSEtiketler: çikolata kilo vermek için


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Bağımlılık hakkında her şey...
  20 Mayıs 2019, 08:45
 • İnsanı insan yapan nedir? İnsan ne için yaşar?
  17 Mayıs 2019, 09:11
 • Kekemelik duyguları etkiler mi?
  15 Mayıs 2019, 10:10