E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

İKRAMİYE YERİNE DEPRESYON

İKRAMİYE YERİNE DEPRESYON

Habertürk

Biletlere ikramiye çıkmaması durumunda, yaşanan hayal kırıklığı kişide ciddi ruhsal bunalımlara yol açıyor.

 


Açıklanan ikramiye tutarı vatandaşların hayallerini süslüyor. Kimileri ev, araba isterken, kimisi ise çıkan ikramiye ile dünya turu yapmayı düşünüyor.

Güneş'in haberine göre, büyük beklentilerle alınan biletlere ikramiye çıkmaması durumunda, yaşanan hayal kırıklığının kişide ciddi ruhsal bunalımlara yol açtığını söyleyen Dr. Mehmet Yavuz, şans oyunlarının bir eğlence olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Kişilerin, şans oyunlarını hayallerine ulaşacakları bir yol olarak görmemelerinin daha doğru olacağını ifade eden Yavuz, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu sözlerine ekledi.

BÜYÜK BİR TEHLİKE

Şans oyunlarına olan ilginin zaman içinde biriken umutla birlikte alışkanlığa dönüştüğünü anlatan Dr. Mehmet Yavuz, Şans oyunlarındaki en büyük tehlikeyi toplumun temel yapısında oluşabilecek kişisel bozukluklar olarak yorumluyor. Aksi takdirde ikramiye umudunun kumar alışkanlığına dönüşebilmeğini belirten Yavuz, kişinin kendi çabalarıyla elde ettiği kazancın en doğru kazanç olduğunu savunuyor.

KİŞİLİK ÇATIŞMASI

İkramiyeyi kazan kişilerin de benzer şekilde kişilik çatışmaları yaşayabileceklerini anlatan Dr. Mehmet Yavuz, 'Ruhsal çöküntü, kişinin alışık olmadığı bir hayat tarzından bir anda başka bir yaşam biçimine geçmesiyle ortaya çıkabilir. O yüzden kişinin kendini öncelikle yaşadığı sürece alıştırması aile ve iş hayatında yapacağı değişiklikleri sakin bir tavırla karşılaması gerekir' dedi.

Yavuz, ruhsal dengesizliğin yaşanmasının hem kişiyi hem de ailesini olumsuz etkilememesi için ikramiye kazanan kişinin uzman desteği almasının önemini de vurguladı.

yılbaşı, bilet, ikramiye, şans, oyun, para, umut, piyango, depresyon, takıntı, stres, bilinçaltı