HEYECANINIZI TEKRAR KAZANIN!

HEYECANINIZI TEKRAR KAZANIN!

Formsante

Eşinizle ilişkinizin eskisi gibi arzulu, heyecanlı ve zevkli olmadığını mı düşünüyorsunuz? İşte altın kurallar.

 


PARTNERİNİZLE SEKS KONUŞUN

Eşinizle konuşarak, kafanızdaki kaygı ve korkuları, isteklerinizi kesin ve net bir dille eşinize anlatın. Cinsellikten beklentilerinizi veya fantezilerinizi eşinizle paylaşmanız, cinsel sorunlarınızı çözmenize yardımcı olur. Cinsel yaşamınızdaki sorunların en iyi ilacı, kesinlikle daha iyi bir iletişimdir.

İDEAL BİR ORTAM YARATIN

Tatlı konuşmalar, yumuşak yastıklar ve dinlendirici bir müzik, cinsel enerjinizi artıracak ideal bir ortam yaratır. Yemekten sonra, yorgun, aç ve kızgınken, cinsel ilişkiden kaçının. Çünkü bu durumlar, cinsel enerjinizde dengesizliğe neden olabilir.

AŞK OYUNLARI OYNAYIN

Eşinizle ilişkinizin eskisi gibi arzulu, heyecanlı ve zevkli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Hatta zamanla birbirinizden uzaklaşıyor musunuz? Yanıtlarınız “Evet!” ise, ilişkinizin ilk günlerinde hissettiğiniz arzuyu, heyecanı ve romantizmi yeniden yaşamaya ne dersiniz?

• Eşinizin kulağına hoş sözler fısıldayın.
• Seksi giyinin.
• Beklenmeyeni yapın.
• Yeni bir yer deneyin.
• Duygularınızı saklamayın.
• Konuşmadan harekete geçin.
Kendinize Güvenin

Eğer kendinize olan güveninizde eksiklik varsa, cinsel ilişki sırasında rahat olmanız beklenemez. Cinsel isteksizliğinizin nedeni, cinsel fantezi ve arzularınızın farkına varamayışınızdır. Bu arzuların, sizde suçluluk ya da utanç yaratması, sağlıklı ve mutlu seyreden yaşamanızı olumsuz etkiler.

ÖN SEVİŞMEYE ZAMAN AYIRIN

Erkeklerde boşalmanın denetim altına alınması, kadınlarda ise daha kolay orgazma ulaşılması için en gerekli olan şey ön sevişmedir. Bu nedenle, ön sevişmeye yeteri kadar zaman ayırırsanız, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın kapılarını aralamış olursunuz.

SEKSE KONSANTRE OLUN

Cinsellik mekanik veya teknik bir olay olmadığı için, cinsel ilişki sırasında dikkatinizin tamamını eşinize ve cinsel eylemlerinize yönlendirmeniz çok önemlidir. Cinsel ilişki sırasında, aklınızın başka bir yerde olması, zihniniz ve bedeniniz için uygun olmayan bir durumdur. Cinselliğe iyi konsantre olamamanız, ilişkiden haz almanızı engeller.