HASTAMI SEVİYORUM

HASTAMI SEVİYORUM

A.A

Hastaları kitap okumaya teşvik için, “Hastamı Seviyorum Işığını Veriyorum”  kampanyası başlatıldı.

 


Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü,  hastanede uzun süre yatarak tedavi gören hastaları kitap okumaya teşvik etmek  amacıyla, “Hastamı Seviyorum Işığını Veriyorum” adlı kampanya başlattı.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Vali Nuri Okutan'ın  himayelerinde daha önce başlatılan “Işığımı Arıyorum, Okuyorum” projesi  kapsamında, İl İzci Kurulu Başkanlığı ile Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi  tarafından, hastanelerde yatan hastalara yönelik “Hastamı Seviyorum Işığını  Veriyorum” adlı kitap okuma kampanyası düzenlendi.

Yahya Kemal Beyatlı Lisesinde Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen  kampanyanın başlatılması törenine, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, yardımcısı  Bekir Özel, İl İzci Kurulu Başkanı Muharrem Çelik, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu  Lisesi Müdürü Fevzi Çelik, öğretmenler, izciler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Şahin, törende yaptığı konuşmada, “Işığımı Arıyorum,  Okuyorum” kampanyası çerçevesinde, çok farklı ve anlamlı bir etkinlik  gerçekleştireceklerini ifade etti.

Etkinliği başlatanlara teşekkür eden Şahin, şunları kaydetti:

“Biliyoruz ki, hayatın her noktasında okuma çok önemli. Bugün  hastalarımızla çocuklarımız buluşacaklar. Onlara 'Hastamı Seviyorum Işığını  Veriyorum' sloganıyla kitap okuyacaklar. Bu öğrencilerimizi şimdiden kutluyorum.  Okumayı zaten değişik aktivitelerle hem okullarımızda hem de kamuoyunda, öne  çıkarmaya gayret ediyoruz. Eğer biz hayatımıza bir derinlik katmak istiyorsak  gerçekten okuma faaliyetiyle iç içe olmak durumundayız. Okumayı hayatımızın bir  parçası ve alışkanlıklarımız arasına koymak durumundayız.”
        
"YALNIZLIĞI GİDERMENİN EN İYİ YOLU”
        
Yahya Kemal Beyatlı Lisesi Müdürü Fevzi Çelik de kampanyanın amacının,  hastanelerde yatarak tedavi gören hastalarda, “Yalnızlığı gidermenin ve zamanını  en iyi şekilde değerlendirmenin yolunun okumaktan geçtiği bilincini oluşturmak”  olduğunu söyledi.

Okuldaki törenin ardından, kentteki çeşitli hastanelerde yatarak tedavi  gören bazı hastaları ziyaret eden öğrenci grubu, burada hastalara kitap okudu.