Üsküdar Üniversitesi, TASSA-2016’daydı

Üsküdar Üniversitesi, bu yıl Chicago Üniversitesi’nde düzenlenen TASSA’nın (Turkish American Scientists and Scholar Association / Türk Amerikan Biliminsanları ve Akademisyenleri Birliği) yıllık konferansına katıldı.

Üsküdar Üniversitesi, TASSA-2016’daydı

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muhsin Konuk, katıldığı konferansta üniversitenin beyin ve farmakogenomik grupları iki poster sunumu yaptı. Üsküdar Üniversitesi  Uluslararası İlişkiler Ofisi Direktörü Emre Üçsular’ın da katıldığı programda stant açılarak, pek çok ülkeden bilim insanlarıyla fikir alışverişinde bulunuldu.

Üsküdar Üniversitesi, TASSA-2016’daydıKonferansta  “bilim ve toplum”, “biyomedikal ve translasyonel bilimde öne çıkanlar”, “Türkiye-Amerika köprü programları”, “ortak projeler”, “üniversite sıralamaları”, “Türk üniversiteleri” ve “mühendislik alanlarının optimizasyonu” gibi pek çok farklı konu masaya yatırıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da bir konuşma yaptığı konferansta, Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel ödülü aldığı çalışmasını anlattı.

ABD’deki Türk bilim insanları ile Türkiye’deki bilim insanları arasında köprü görevi üstlenen ve 7 ülkeden katılımcıların yer aldığı TASSA konferansında, Türkiye’nin dünyada herkesle rekabet edebilecek bir ülke olması için gayret sarf edildiği özellikle vurgulandı.

Üsküdar Üniversitesi, TASSA-2016’daydı 2

Üsküdar Üniversitesi, TASSA-2016’daydı 3Etiketler: üsküdar üniversitesine nasıl gidilir farmogenetik bilimsel eğitim toplantısı üsküdar üniversitesi rektörü üsküdar üniversitesi nevzat tarhan üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi hakkında üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi nerede üsküdar üniversitesi burslar üsküdar üniversitesi burs imkanları yatay geçiş üsküdar üniversitesi pediatrik ergoterapi kliniği ergoterapi multidisipliner bilimsel eğitim toplantısı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Serebral Palsi belirtileri nelerdir?
  09 Nisan 2019, 09:41
 • Zenginlik soydan mı geliyor?
  04 Nisan 2019, 11:12
 • Beynimizin ne kadarını kullanıyoruz?
  04 Nisan 2019, 11:07
 • Gelecekte yaşam süreleri artacak mı?
  04 Nisan 2019, 09:25