Pazartesi sendromunu kolay atlatın

Haftanın en zor günü Pazartesi değilmiş. Peki hangi gün?

Pazartesi sendromunu kolay atlatın

Avustralyalı bilim adamları yaptıkları son araştırmaya dayanarak, "haftanın en kötü gününün" Çarşamba olduğunu açıkladı.

Avustralyalı Profesör Cherles Areni, yapılan son araştırmanın şimdiye kadar bilinenleri altüst ettiğini söylerken "Ne Pazartesi sendromu, ne de 'iyi ki Cuma oldu' diye bir şey var. Çalışan insanlar için Pazartesi sadece bu eski inanç yüzünden daha zor geliyor. Aslında enerjileri de ruhsal durumları da normal. Cuma günleri ise hafta sonu geliyor diye daha fazla enerjileri yok. Bu sadece 'Şükürler olsun Cuma oldu' şeklindeki inanışın verdiği bir miktar rahatlama. Haftanın asıl kötü günü Çarşamba" dedi.

Çarşambaları, haftanın ortası olması nedeniyle, çalışan insanların enerjisinin daha düşük olduğunun tespit edildiğini söyleyen Prof. Areni "Bir de önlerinde bir o kadar daha çalışma zamanı olduğunu bilen insanlar, ruhsal açıdan da yorgunluk hissediyor" dedi. Bu arada yapılan bir başka araştırmayla dünyanın en mutlu ülkesi de belirlendi. Bu yıl "dünyanın en mutlu ülkesi" Danimarka çıktı.Etiketler:


BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Dikkat! Çocuğunuzu bundan uzak tutun!
  05 Mart 2019, 11:35
 • Psikiyatrik hastalıklarda genetik aktarım gerçekleşir mi?
  05 Mart 2019, 10:29
 • ‘Yüksek İnsani Değerleri’ 4. kez ödüllendirildi!
  05 Mart 2019, 10:15
 • 4. Yüksek İnsani Değerler ödülleri sahipleriyle buluştu!
  05 Mart 2019, 10:07