user.name

Yrd. Doç. Dr. Yıldız Erdoğanoğlu

Yrd.Doç.Dr. Yıldız Erdoğanoğlu

1975 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Almanya’da başladığı ilk öğrenimini ve orta öğrenimini Mersin’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü 1998’de bitirdi. Aynı yıl, Yeni Doğuş Bedensel ve Bilişsel Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde fizyoterapist olarak çalışmaya başladı. Aralık 2000 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda çalışmaya başladı. Eylül  2006 yılında “Serebral Paralizili Çocuklar ve Ailelerinde Sağlıkla İlgili Yaşam Kalitesinin İncelenmesi” konulu tezini tamamlayıp bilim uzmanlığını aldı. Aynı yıl doktora programına başladı. 2006 yılında, Leonardo da Vinci staj programı kapsamında Asklepios Klinik Weserbergland (Fachklinik für Neurologische, Orthopädische und Geriatrische Rehabilitation und Therapiezentrum für Neuromuskuläre Erkrankungen) Höxter, Hannover, Almanya ve Evangelische Krankenhaus Holzminden, Hannover, Almanya’da 2.5 ay çalışmalarda bulundu.  2009 yılında Londra’da ESMAC yürüme analizi eğitimine katılarak, Hacettepe Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda 3 Boyutlu Yürüme ve Hareket Analizi Laboratuvarının kuruluş ekibinde çalıştı. 2011′de “Bel Ağrılı Hastalarda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulamalarında Transversus Abdominus ve Multifidus Kaslarının Eğitiminin Etkinliğinin Araştırılması.” konulu tezini bitirerek doktorasını tamamladı.  Nisan 2012′de Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlayan Yrd.Doç.Dr. Erdoğanoğlu, 2014-2015 yılında, İstanbul Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü öğretim üyeliği ve İstanbul Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölüm başkanlığını yürütmüştür.

Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyesidir.

İlgi alanları: Bel ve omurga sağlığı, yürüme ve hareket analizi, ön çapraz bağ yaralanmaları ve rehabilitasyonu, ortopedik ve nörolojik rehabilitasyon.

İletişim:
https://www.linkedin.com/in/yildiz-erdoğanoğlu-09179859
E-posta: yildiz.erdoganoglu@uskudar.edu.tr

Yrd. Doç. Dr. Yıldız Erdoğanoğlu yazıları
Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20