user.name

Uzm. Psk. Leyla ARSLAN

Lokasyon: NPİSTANBUL Etiler Polikliniği - Etiler - Beşiktaş / İSTANBUL

1958 yılın da Ordu'da doğdu. 1975 de Ordu Lisesi Edebiyat Bölümü'nden birincilikle mezun oldu. Lisans öğrenimini 1975-1980 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümün de tamamladı.

1982 - 1990 yılları arasında İstanbul Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Eğitim Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. Üniversite öğrenimi ve memuriyeti boyunca; Hacettepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliği ile hazırlanmış olan "Uzun süreli konuşma terapisi" kurslarına katıldı ve çeşitli hasta gruplarında konuşma terapileri uyguladı.

1990 – 1999 yılları arasında Valide bağı Öğretmenler Huzurevi'nde, 1999 yılından itibaren de Üsküdar Rehberlik Araştırma Merkezi'nde kurucu müdür olarak görev yaptı.

Bakanlıktaki görevi boyunca; "Özel öğrenme güçlüğü çeken çocukların eğitimi " , "wisc-r zeka testi kullanımı"," işitme engelli", "otistik", "zihinsel engelli çocukların eğitimi" ile tanı ve tedavi yöntemleri," müzikle terapi", "yönetici eğitimi", "toplam kalite yönetimi"," problem odaklı grup çalışmaları", "psiko sosyal eğitim programları", "psikolojik danışmanlıkta yeterlilik", "kriz yönetimi ve stratejik planlama"," yas eğitimi" gibi konularda eğitim aldı ve tedavi gruplarında uyguladı.

Abdül Kadir Özbek Psikodrama Enstitüsü'nden aldığı 6 yıllık eğitim sonrasında, 2001 yılında Psikodrama Asistanı ünvanı aldı.Halen psikodrama yöneticiliği eğitimine devam etmektedir. 2000 yılında Konuşma Terapisi Derneği'nin kuruluşuna ve bu yolla da konuşma bozuklukları konusunda birçok eğiticinin hizmet içinde yetiştirilmesine öncülük etti.

2004 yılında kendi isteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki görevinden emekliye ayrıldı.

Halen NPİSTANBUL Etiler Polikliniği Çocuk Ve Ergen Psikiyatrisi Birimi'nde "psikolog, özel eğitim ve konuşma terapisi uzmanı" olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk annesidir.

Yayınlanmış eserleri:

*Çocuklardaki Konuşma Bozuklukları ve Tedavi Yöntemleri, 2002
Uzm. Psk. Leyla ARSLAN yazıları
Randevu Al