user.name

Psk. Ömer Bayar

1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2005 yılında Kadıköy Kemal Atatürk Lisesinden mezun olduktan sonra 2007 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazanmış, 2. yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne yatay geçiş yaparak lisans eğitimini 2011 yılında tamamlamıştır.

Öğrenimi sırasında Maltepe Yaşlı Bakım Evi’nde sosyal sorumluluk projesi kapsamında 1 ay boyunca staj yapmıştır. Zorunlu stajını Özel Aydos Rehabilitasyon Merkezinde tamamlamış, daha sonra ise gönüllü olarak 1 yıl boyunca staja devam etmiştir.

2011 yılında başvurduğu askerliğini Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığında RDM’de (Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi) Sağlık Asteğmen olarak yapmıştır. 1 yıl boyunca madde bağımlılığı olan hastaların takibi, psikolojik problemleri olan asker ve personelin takibi, akut psikolojik krizlere müdahale, Van depremi sonrası bölgede görevli askeri personelin travma sonrası durumlarının yerinde incelenmesi ve erlere psikoeğitsel seminerlerin düzenlenmesi gibi alanlarda çalışmıştır.

2012-2013 yılları arasında Özel Aydos Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Psikolog olarak çalışmış, 2013 yılında İngiltere’de 3 aylık İngilizce eğitimini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır. Uzmanlık eğitimi tez aşamasındadır. Mayıs 2014 tarihinden bu yana NPİSTANBUL Hastanesinde Psikolog olarak görevine devam etmektedir.

Katıldığı Kongre ve Eğitimler:

2007 Ekim- Stres Eğitimi Semineri (Girne Amerikan Üniversitesi)

2010 Şubat- Bebek Masajı Eğitimi (IAIM)

2011- Madde Bağımlılığı Eğitimi (Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Merkez Eğitim Komutanlığı)

2011-  İntiharla Mücadele Eğitimi (Hava Kuvvetleri Komutanlığı)

2011- Rehberlik ve Danışmalık Merkezlerinin Koordinasyon Paneli (Hava Kuvvetleri Komutanlığı)

2012 – PECS/Resim Değiştirme Yolu İle İletişim Sistemi Eğitim Semineri

2014- Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi (Prof. Dr. Perin Yolaç)

2014- Cinsel Terapi Eğitimi (Doç. Dr. Cebrail Kısa)
Psk. Ömer Bayar yazıları
Randevu Al