user.name

Psk. Eda BAĞCI

Lokasyon: NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi - Ümraniye / İSTANBUL

1988 Gaziantep'de doğan Eda Bağcı, lise eğitimini 2004-2006 yılları arasında Gaziantep Özel Çağdaş Bilgi Koleji'nde tamamladıktan sonra 2007 -  2011 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Bitirme Projesini "Özel ve Devlet Hastanelerinde Çalışan Doktorların İş Doyumu ile Tükenmişlik Sendromu Arasındaki İlişkinin İncelenmesi" konulu projesi ile başarı ile tamamlamıştır.

Lisans öğrenimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği'nde staj yapmıştır. 2007-2011 Lisans öğrenimi sırasında bir çok Sosyal Sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştır. Kartalite Yaşam Merkezi'nde Anne ve Çocuk Sağlığı bölümünde Ebeveyn Tutumları Çalışması bir diğeri Fenerbahçe Çeçen Kampı Travma ve Çocuk Psikolojisi Çalışması bu sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesidir. Lisans Öğrenimi sırasında Grup Terapileri ve Psikodrama etkinliklerine yardımcı terapist olarak katılmıştır.

Temmuz 2011 yılında NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde staj yapmıştır. Ağustos 2011 yılından bu yana NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi'nde psikolog olarak görev almaktadır. Ekim 2011  yılında Hakan Türkçapar'ın verdiği Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi'ni tamamlamıştır.

Halen Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans’a  (Tezli) devam etmektedir.

Mesleki ilgi alanları arasında çocukluk ve ergenlik dönemi ruhsal sorunları, kognitif ve davranışçı terapi uygulamaları, çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, ihmal ve istismara uğramış çocuklar , kısa süreli grup terapileri yer almaktadır.  Eda Bağcı; MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Vienna Test System,  WISC-R (Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Testi), Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Alıcı Dil Testi, Gessel Zihinsel Gelişim Testi, Bender- Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, Goodenough Harris Resim Çizme Testi, Tematik Algı Testi (TAT),  Porteus Zeka Testi, Weschler Yetişkinler için Zeka Ölçeği (WAIS-III), Stanford Binet Zeka Testi , Standardize Mini Mental Test,  Cat, ve bir çok klinik ölçek ve envanterlerini uygulayabilmektedir.

Katıldığı eğitim ve Kurslar:

- 7.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2011

- Sigara Bağımlılığı ve Tedavi Yaklaşımları Kursu , 2011

- Motivasyonel Görüşme Kursu ( Stephen Andrew), 2011

- SAMBA ( Sigara Alkol Madde Bağımlılığı Tedavi Proğramı), 2011

- AMATEM İstanbul'da Terapi Uygulamaları Kursu

- Denetimli Serbestlik Kursu, 2011
Psk. Eda BAĞCI yazıları