Deprem Travma Psikolojisi
user.name

Psk. Çağla Emeksiz KINALI

Lokasyon: NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi - Ümraniye / İSTANBUL

1979 yılında Ordu’da doğan Çağla Emeksiz Kınalı 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre kadar özel bir rehabilitasyon merkezinde serebral palsili, otizmli, down sendromlu çocuklar ve aileleriyle çalışmalar yürütmüştür. Ardından Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi Psikososyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı olarak birçok ulusal ve uluslararası afette (2004 Sri Lanka,Endonezya Deprem ve Tsunami Felaketleri, 2005 Pakistan Depremi, 2007 Anafartalar  Çarşısı Bombalama Eylemi, 2008 Güngören Terör Eylemi vb.) yardım delegesi olarak psikolog sıfatıyla çalışmıştır.Bu süreçte saha çalışmalarının yanı sıra çalışana psikolojik destek kapsamında Psikolojik İlk Yardım, Stres Yönetimi, Ekip Çalışması, Öfke Kontrolü gibi birçok konuda eğitim hazırlama ve verme görevlerini yürütmüş ve çeşitli uluslararası platformlarda Türk Kızılayını seminer,eğitim,konferanslar aracılığıyla temsil etmiştir.

Türk Kızılayı’ndaki çalışmalarının ardından T.C. Sağlık Bakanlığı Ordu Devlet Hastanesi’nde 1 yıl kadar Psikiyatri polikliniğine gelen hastalara psikometrik değerlendirme yapmak, psikolojik destek hizmetleri sunmak, acil servise gelen intihar girişimlerini takip ederek psikososyal destek çalışmaları yürütmek, Psikiyatri servisinde yatan hastalarla psikososyal destek çalışmaları planlamak ve uygulamak görevlerinin ardından 2009 ve 2011 yılları arasında Ankara Madalyon Psikiyatri Kliniği’nde Çocuk ve Ergen Polikliniğine gelen 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerin psikolojik değerlendirmesinin yapılması, gerekli test ve envanterlerin uygulanması, ihtiyaç doğrultusunda gerekli psikolojik destek çalışmalarının yürütülmesi, aile görüşmesi ve aile eğitim çalışmaları gerçekleştirilmesi çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Aralık 2011 itibariyle Np İstanbul Hastanesi’nde psikolog olarak görev yapmakta olan Çağla Emeksiz Kınalı aynı zamanda Sabah Gazetesi’nde psikoloji köşe yazıları yazmakta olup, evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Eğitimler:

2011- Bil-Not Bataryası/ Nöropsikolojik Testler Eğitimi I/II/III Prof. Dr. Sirel Karakaş, 2011- Oyun Terapisi Eğitimi Prof. Dr. Ayşe Yalın, 2010- Çocukluktan Erişkinliğe Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Hasta Görüşme Teknikleri Eğitimi Dr. Özlem Sürücü, 2010-  WISC-R Uygulama Teknikleri Dr. Mehmet Akif Sayılgan Madalyon Psikiyatri Merkezi, 2010- Çocuk Cinsel İstismarı Çalışma Grubu Prof. Dr. Ayşe Yalın, 2009- Çocuk Değerlendirme Paket Eğitimi (Bender- Gestalt Görsel Algı Motor Koordinasyon Testi, Ankara Gelişim Tarama Enventeri, Goodenough Harris Testi vb) Türk Psikologlar Derneği Prof. Dr. Gülsen Erden, 2007- Psikososyal Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi Uluslararası Kızılay/ Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Avrupa Psikososyal Destek Ağı/İsviçre- Bern, 2006- Travmatik Yaşantılarla Başa Çıkma Eğitici Eğitimi Türk Psikologlar Derneği, 2006- Ölüm, Ölüm Korkusu ve Dehşet Yönetimi Eğitimi Türk Psikologlar Derneği, 2006- Kriz ve Krize Müdahale Eğitimi Türk Psikologlar Derneği, 2006- Travma Yönetimi Eğitimi Abardeen Üniversitesi Travma Araştırma Merkezi, İngiltere, 2005- Stres Yönetimi, İletişim Becerileri, Öfke Yönetimi, Kaygı ve Kaygıyla Başa Çıkabilme, Travma Psikolojisi Eğitici Eğitimleri Türk Psikologlar Derneği, 2002- Sosyal Rehabilitasyon Programları Türk Psikologlar Derneği
Psk. Çağla Emeksiz KINALI yazıları
Randevu Al