user.name

Dr. Dyt. Gizem KÖSE

Mersin'de doğdu, Toros Okulları ve Toros Fen Lisesi'nde öğrenim gördü. 2005 yılında Fen Lisesi'nden dereceyle mezun olarak Başkent Üniversitesi'ni kazandı. 2010 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu. Eğitimi sırasında Başkent Üniversitesi Hastanesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Hastanesi, Çankaya Hastanesi ve Mersin Devlet Hastanesi'nde Stajyer Diyetisyenlik yaptı. 2010 yılında Gözde Tıp Merkezi'nde Sorumlu Diyetisyen olarak çalıştı. Bu sırada birçok yerel radyo ve televizyon programına konuşmacı olarak katıldı. 2011 yılında Cambridge Beslenme Bilimleri'nde beslenme danışmanlığı yaptı. 2012 yılında Hipokrat Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde Yönetici Diyetisyenlik görevine başladı. Bu dönemlerde Şişli Belediyesi Kültür Merkezleri'nde ve Beykoz Konakları'nda Sağlıklı Beslenme Seminerleri verdi. Ülke TV, ATV, Radyo Alaturka gibi birçok televizyon ve radyo programına katıldı.

2011 yılında katıldığı Yıldız Teknik Üniversitesi MBA programından 2013 yılı Ocak ayında mezun oldu. Ardından Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Doktora programından mezun oldu ve Doktor unvanını alarak Obezite ve Yeme Bozuklukları alanında uzmanlaştı.

Katıldığı Eğitimler:

·         Southbourne School of English tarafından düzenlenen “English Course” kursu, 7 Temmuz – 6 Ağustos 2003, Bournemouth.

·         Hacettepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “Türkiye'de Beslenme Alışkanlıkları ve Kanser İlişkisi” sempozyumu, 7 Aralık 2009, Ankara.

·         Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen “Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi”, 20 - 22 Aralık 2009, Ankara

·         Avrupa Sosyal Sorumluluk Projesi Eylem 1.2, Gören Kalpler Derneği, Ankara 2009

·         Hacettepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “VII. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi”, 14 – 18 Nisan 2010, Ankara.

·         Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen “II. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu”, 16 – 19 Şubat 2012, Ankara.

·         Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen “Onkoloji Diyetisyenliği” kursu, 16 – 19 Şubat 2012, Ankara.

·         Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “MIMSCON2012 Kongresi”, 3 – 6 Mayıs 2012, İstanbul.

·         Türkiye Diyabet Diyetisyenliği Derneği tarafından düzenlenen “Diyabet Diyetisyenliği” kursu, 3 Aralık 2012, İstanbul.

·         Acıbadem Üniversitesi tarafından düzenlenen “Modern Yaşamda Beslenme Alışkanlıkları ve Dijital Dünyada Diyetisyenlik” kursu, 3 – 6 Mayıs 2012, İstanbul.

·         GNC tarafından düzenlenen “Yaşam Koçluğu” kursu, 5 Ocak 2013, İstanbul.

·         Acıbadem Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ağırlık Yönetiminde Güncel Yaklaşımlar” eğitimi, 13 – 15 Mart 2015, Batum.

·         The IAEDP Foundation Institute tarafından düzenlenen “CEDRD Certified Eating Disorders Registered Dietitian” kursu, 2015 - 2016.

·         T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Ulusal Çocuk, Ergen ve Yetişkin Obezitesi Kongresi”, 7-10 Nisan 2016, Antalya.

 

İngilizce bilmekte olan Dr. Dyt. Gizem KÖSE, 2012 yılından beri NPGRUP bünyesinde Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak Obezite ve Yeme Bozuklukları üzerine çalışmakta aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Dyt. Gizem KÖSE yazıları
Randevu Al