user.name

Dilek Özdemir

1975 yılında İstanbul’da doğdu.İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Lisans mezunudur.Yüksek Lisansını Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümünde “Psikiyatri ve Psikiyatri Dışı Sağlık Profesyonelerinde Ruhsal Hastalar ve Hastalıklara Karşı Stigmatize (Damgalayıcı)Tutum ve Davranışların İncelenmesi” tezini vererek tamamlamıştır.

İki özel hastanenin kurucu Başhemşireliklerini yürütmüştür. 2007 senesinden bu yana NPGrup Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğüne devam etmektedir. Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölümünde Öğretim görevlisidir. Bu bölümde Bibliyoterapi ve Koruyucu Ergoterapi derslerini vermektedir.

2009 senesinde Ambulansla Psikiyatrik Hasta Alımı ve Nakli Konulu ,NPİstanbul Hastanesinde yaptığı araştırması Sağlık Bakanlığı ve Hasta Güvenliği Derneği tarafından Hasta Güvenliği  İyi Uygulama Kategorisinde kuruma birincilik ödülü kazandırmıştır.

Bibliyoterapiyle ilgilenen yazarımız Prf.Dr.Hüsnü Erkmen’in danışmanlığında kendisiyle birlikte halen  Roman ve Psikoloji adlı televizyon pogramını hazırlayıp sunmaktadır.Programda romanlara,romanların ana karakterlerine ve yaşadıkları döneme ait psikolojik dinamikleri ve günümüz dönemiyle karşılaştırmalarını yapmaktadırlar.

2015 senesinde Erbulak Yazarlık Okulu’ndan mezun olmuştur.

Yayınlanan Çalışmaları,Makaleleri

  1. Hemşirelik Bilişimi,Bilgi Teknolojisi Nedir
  2. Psikiyatride Hasta Güvenliği Uygulamaları
  3. Psikiyatri ve Psikiyatri Dışı Sağlık Profesyonelerinde Ruhsal Hastalar ve Hastalıklara Karşı Stigmatize(Damgalayıcı)Tutum ve Davranışların İncelenmesi
  4. Ambulansla Psikiyatrik Hasta Alımı ve Nakli Hasta Güvenliği İyi Uygulama
  5. Sosyal dizilerin toplum üzerindeki etkisine dair bir derleme:Baba Candır adlı TRT 1 dizisi
  6. Hakan Akdoğan,Varlık ve Piçlik adlı romanına dair bir derleme
  7. Erkan Aslan,Avcısını Taşıyan Ceylan romanına dair bir derleme

Yürütmekte olduğu çalışmalar ;

  1. Ergoterapi çalışmalarından Ebru terapiyle ilgili “Psikoz Hastalarının Tedavisinde Ebru Çalışmasının Tedaviye Yansımaları”
  2. Sinematerapi çalışmalarından ;“Kapalı serviste yatan psikiyatri hastalarında duygusal zekayı geliştirmeye ve sosyal işlevselliği arttırmaya yönelik film pasajlarının kullanıldığı yapılandırılmış bir grup çalışması ”
Dilek Özdemir yazıları
Randevu Al