Deprem Travma Psikolojisi

Yüz ve Sima Belleme

Yüz ve Sima Belleme

Physiognomical Memory

Bu egzersiz programı belleğin değişik öğrenme performansını özellikle yüz (sima) ve isimleri hatırlama yeteneğini geliştirir. 50'ye yakın erkek ve kadın fotoğrafı gösterilebilecektir. Zorluk seviyelerine bağlı olarak egzersiz yapan kişi

- Yüzleri

- Yüz ve isimleri

- Yüzleri, isimleri ve mesleklerini  hatırlamaya çalışacaktır.

Zorluk  derecesi ezberlenecek yüz sayısının çoğalmasına bağlı olarak artacaktır. Gösterilen yüzü  hatırlayıp bulmanız için size bir çok yüz gösterilecektir. Egzersiz yapanın dikkatini insanların yüzünden başka yöne kaydırmamak maksadıyla bütün fotoğraflar aynı fon önünde insanlara aynı tişört veya aynı bluz giydirilerek çekilmiştir. Her kişi dört ayrı bakış açısından fotoğraflanmıştır .Her defasında tanınmak üzere gösterilen fotoğraflar değişik açılar ile gösterilmektedir.

Bu egzersizin diğer uyarlamalarında yüzün değişik açılardan alınmış fotoğrafları yanında multi-media teknolojisi kullanılarak başka  özelliklerinin de tanınması için egzersizler yapılacaktır.

Bu egzersiz daha çok beyin rahatsızlıkları olan kimseler ile biyolojik sebebi bilinemeyen,öğrenmek için kendini zorlamak yerine kolayca vazgeçen kimseler ile öğrenme problemi olan 10 yaş ve sonrası çocuklar için uygulanabilir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Zihinsel gücü arttırmak isteyenlere dikkat ve bellek eğitimi için
  • Randevu Al