Vali Yardımcısı Akgün Corav : Aileler Üniversitede desteklenmeli

Bilinçli Birey, Sağlıklı Aile ve Güçlü Toplum oluşturma ilkesiyle hayata geçen Aileler Üniversitede sosyal inovasyon projesi herkesin dikkatini çekiyor.

Vali Yardımcısı Akgün Corav : Aileler Üniversitede desteklenmeli

Proje yürütücülerini İstanbul Vali Yardımcısı Akgün Corav ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arzu Gür makamında kabul etti. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan’ın da katıldığı toplantıda Proje Koordinatörü Uzman Klinik Psikolog Çiğdem Demirsoy, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ile Uzm. Klnk. Psk. Özgenur Taşkın, Corav ve Gür’e projeyi anlattı. Vali Corav, “Güzel, ihtiyaç duyulan bir projeye hayatı geçirdiniz, çalışmayı yürüten, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” derken, İl Müdürü Arzu Gür de koruyucu ve önleyici bir çalışma olan Aileler Üniversitede projesinin birçok ihtiyacı karşılayacağını söyleyerek proje ekibine teşekkürlerini iletti. İki isim projenin desteklenmesi gereken bir çalışma olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde, Üsküdar Üniversitesi ve uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesinin birlikte hayata geçirdiği Aileler Üniversitede Sosyal İnovasyon Projesi ilk günden büyük ilgi topluyor.

Bilimsel çalışmalara dayalı, koruyucu, önleyici ve rehabilite edici faaliyetleri kapsayan proje ile “Bilinçli Birey, Sağlıklı Aile, Güçlü Toplum” modelinin oluşturulması hedefleniyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan başkanlığında proje yürütücüleri projenin yakından ilgilendirdiği iki önemli isimle bir araya geldi.

Heyeti ilk olarak İstanbul Vali Yardımcısı Akgün Corav makamında kabul etti.

Vali Akgün Corav : “Desteklenmesi gereken bir proje”

Proje Koordinatörü Uzman Klinik Psikolog Çiğdem Demirsoy, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ve Uzm. Klnk. Psk. Özgenur Taşkın Vali Coray’a proje hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Projeyi ilgiyle dinleyen Corav, “Güzel, ihtiyaç duyulan bir çalışma olmuş. Bu dönemde bu gibi projelere gerçekten ihtiyaç var. Sizi tebrik ediyorum. Topluma faydalı olacak bir çalışmayı hayata geçirmişsiniz. Desteklenmesi gereken bir çalışma” İfadelerini kullandı.

Corav proje ekibine gayretlerinden ötürü teşekkürlerini iletirken proje ekibi de Vali Corav’a Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarından oluşan aile serisini takdim etti.

İl Müdürü Arzu Gür: “Bakanlık olarak Üsküdar Üniversitesiyle işbirliğini önemsiyoruz”

Proje yürütücüleri daha sonra İstanbul Valiliği Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arzu Gür ile bir araya geldi. Proje heyetini makamında kabul eden Gür de projeye ilgi gösterdi.

Projenin çok dikkat çekici ve günümüzde ihtiyaç duyulan bir proje olduğunun özellikle altını çizen Gür, yakından takip ettikleri ve işbirliği yaptıklarını belirttiği Üsküdar Üniversitesinin orijinal bir projeyi daha hayata geçirmiş olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bakanlık olarak Üsküdar Üniversitesi ile işbirliğini her platformda önemsediklerini kaydeden Gür, bu projenin de kesinlikle desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Gür, proje ekibine çalışmalarından ötürü teşekkürlerini iletirken proje ekibi de Arzu Gür’e Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarından oluşan aile serisini takdim etti.

Eğitimlerin dört farklı grup üzerinden sürdürüleceği Projeye https://npistanbul.com/aile-universitesi/ web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Haber/Fotoğraf: Salim Tolan

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al