Uyanık Tetikte Olma

Uyanık Tetikte Olma

Vigilance

RehaCom'un bu programı esas olarak dikkat ve uyanıklığın sağlamlaştırılmasını sağlar. Vigilance  (Uyanıklık - Tetikte Bekleme), uzun süre nadiren gelişen olaylar ile tekdüze bir geri plan önünde uyarılmayı dikkatle beklemek olarak anlaşılmalıdır.

Bu program nadiren uyaran gönderir. Egzersiz yapan hasta burada yürüyen bir bant üzerinde geçen malların kalite kontrolünü yapar. Yürüyen bantta üretilen mallar peş peşe geçerler. Ekranın sağ alt köşesinde örnek mal bulunur.  Örneğe tıpatıp uymayan mal 4 ok işaretinin altına geldiğinde klavyedeki Yeşil Tuşa  basarak farklı malı işaretler.

Egzersiz çok değişik ürünler üreten fabrika örneklerinden oluşturulmuştur. (Yiyecek, elektronik araçlar, ev aletleri  şişeleme fabrikası vb.). Alternatif olarak soyut cisimlerle de egzersiz yapılabilir.

Banttan geçecek cisimlerin sayısı ve farklı – arızalı  cisimlerin oranı terapist tarafından değiştirilebilir.  Örneğin , %10 güçlendirilmiş  dikkat seçilip egzersiz yaptırabilir. %50 oranında uyanıklık sağlayan bir seviye ayarlanabilir. Zorluk derecesi egzersiz yapanın ilerleme durumuna göre ayarlanabilir. Zorluk seviyesi resim elemanlarının özellikleri değiştirilerek  ayarlanabilir.

Bu program özellikle beyinle ilgili performans (başarım) kusuru olan ve biyolojik (organik) sebebi bilinemeyen kolayca vazgeçme eğiliminde olan yetişkinler kadar 8 yaş ve daha ilerisi çocuklar için de güçlendirilmiş dikkat sağlamak amacıyla  önerilir.

Paylaş:Randevu Al