ÜÜ Covid-19 Aşı Çalışmalarını Sürdürüyor

Üsküdar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mesut Karahan’ın da içerisinde yer aldığı “Covid-19’a Karşı Peptit Temelli Aşı Araştırması ve Geliştirme Çalışması”, TÜBİTAK COVİD-19 Türkiye Platformu Aşı ve İlaç Sanal Konferansında sunuldu.

ÜÜ Covid-19 Aşı Çalışmalarını Sürdürüyor

Üsküdar Üniversitesi, Covid-19’a karşı aşı geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Aşı alanında çalışmalar yürüten Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mesut Karahan şimdi de “Covid-19’a Karşı Peptit Temelli Aşı Araştırması ve Geliştirme Çalışması”nda yer alıyor. Karahan ve beraberindekiler Peptid sentezi ve saflaştırılması üzerinde çalışıyor.

Üsküdar Üniversitesi’nin de içerisinde yer aldığı projeyi Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ile Trabzon Teknik Üniversitesi birlikte yürütüyor.

Proje kapsamında yürütülen çalışmalar Hacattepe Üniversitesi Aşı Enstitüsünden proje yürütücüsü Prof. Dr. Serhat Ünal tarafından TÜBİTAK COVİD-19 Türkiye Platformu Aşı ve İlaç Sanal Konferansında sunuldu.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın da bulunduğu toplantıda Mandal, böyle bir alanda üniversiteler arası ortak çalışmanın kendilerini çok sevindirdiğini, dört üniversitenin hem bilim insanlarını hem de alt yapıların birleştirilmelerinden ötürü proje yürütücülerine teşekkür etti.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al