Utanç! Harran Üniversitesi Hastanesi'nde ne yaşandı?

Harran Üniversitesi Çocuk Acil Servisi'nde görevli doktor Bahattin Ahmet Yalçın, acil serviste bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı.

Utanç! Harran Üniversitesi Hastanesi'nde ne yaşandı?

Abdülkadir K. ateşi yükselen çocuğunu muayene etmediği iddiasıyla doktor Yalçın'ın kafasında kaldırım taşı kırdı.

Olay sonrasında ağır yaralana doktor ameliyata alındı ve hayati tehlikesi devam ettiği için yoğun bakıma alındı.

Güvenlik gerekçesiyle haberde isminin yer almasını istemeyen Yalçın'ın iş arkadaşı doktor, Yalçın'ın bilincinin açıldığını ancak her türlü komplikasyona karşı yoğun bakımda gözetiminin sürdüğünü söylüyor.

Daha önce kendisinin de aynı birimde bir hasta yakını tarafından tehdit edildiğini anlatan genç doktor, özellikle dünkü olaydan sonra kendilerini güvende hissetmediklerini anlatıyor:

"Özellikle sözlü şiddetle çok sık karşılaşıyoruz. Ancak dün gördük ki durum çok daha ciddi. Ben de aynı bölümde bir gece, bir bir hasta yakını tarafından 'Benim Ankara'da tanıdıklarım var, Eğer çocuğuma bir şey olursa yapacağımı biliyorum' şeklinde tehdit almıştım. Daha sonra bu tehdide karşı karşı yasal işlem başlatmadığım için çok pişman oldum."

Doktor, Yalçın'ın çalıştığı acil servis biriminde günde yaklaşık 100 hastaya bakmaları gerektiğini söyledi:

"Kendisiyle acilde çalıştığım sürede, günde ortalama 100 hasta bakmasına rağmen bir gün bile bir hastaya ters bir ifade kullandığını görmedim. Bahattin'in bu tür durumlarda her zaman sakinliğini koruyan bir yapısı vardır."

"Kendimi tabii ki güvende hissetmiyorum. Hastanelerdeki güvenlik görevlisi sayısının artmasıyla da çözüm bulunabileceğini sanmıyorum. Bu kişilere caydırıcı cezaların verilmedikçe şiddetin önüne geçemeyiz."

A.A

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Son günlerde birçok şehirden gelen çocuğa yönelik şiddet haberleri, kamuoyunda infiale yol açtı. Özellikle ebeveynleri tarafından şiddete uğrayan bebe
  • Kadına karşı uygulanan şiddet eski Roma döneminden bu yana en önemli sorunları arasında yer alıyor.
  • Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Çocuğa birinci dereceden akrabası da olsa, vücuduna dokunmak isteyen birine ‘Hayır’ demesi konusunda eğitim ver
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken T
  • Gençlerin aşkı popüler kültürün kurbanı oluyor. Kadına şiddet gösterecek kişi ise çocuklukta kendini belli ediyor.
  • Hayvana şiddet uygulayan bireylerin psikolojik durumunu sağlıklı olarak tanımlamak imkânsız. Uzmanlar söz konusu bu kişileri antisosyal olarak adlandı
  • Randevu Al