Üsküdar'da üç öğrenciden ikisi burslu

Üsküdar Üniversitesi’nde üç öğrenciden ikisi burslu.

Üsküdar'da üç öğrenciden ikisi burslu

Üsküdar Üniversitesi’nde üç öğrenciden ikisi burslu.

uskudar_universitesibursDavranış bilimleri ve sağlık alanında uzman ve donanımlı personel yetiştirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi’nde her üç öğrenciden ikisi burslu eğitim görüyor. Öğrenciler yüzde 25 ile yüzde 100 arasında değişen burs olanaklarından yararlanabiliyor. Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerine zengin burs olanakları sağlıyor. Üsküdar Üniversitesi’nde her üç öğrenciden ikisi burslu eğitim görüyor. Öğrenciler birinci tercihte yazıp yerleştiklerinde yüzde 25, ikinci tercihte yüzde 15, üçüncü-dördüncü ve beşinci tercihlerinde ise yüzde 10 burs alabiliyor. Ya da ücretli programların ilk 5 tercihinde yazdığı bölüm ve programa yerleşen öğrencilere yüzde 25 burs imkânı sunuluyor. Üsküdar Üniversitesi’nin lisans programlarına ÖSYS sonuçlarına göre, ilk BİN de olup kayıt yaptıran öğrencilere, lisans eğitimi ve başarılarına katkı olarak akademik yıl süresince aylık 500 TL,  TÜBİTAK’ça tespit edilen uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya alan ve ödül aldıkları alandaki tam burslu bölüm ve programlarımıza kayıt yaptıranlara da eğitim-öğretim dönemlerinde aylık 300 TL burs veriliyor. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yurtlarında yetişen ve ilköğretim döneminde annesiz babasız büyüyen öğrencilere ve şehit-gazi çocuklarına da yüzde 50 indirim sağlanıyor.

SPOR BURSU

Üsküdar Üniversitesi’nin programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden milli sporcu belgesini ibraz edenlere yüzde 25, spor dallarından birinde profesyonel liglerde oynayan sporculara yüzde 20, ulusal müsabakalarda ferdi spor dallarında son üç içinde ilk üç dereceye giren sporculara yüzde 15 oranında eğitim-öğretim ücreti indirimi veriliyor.

BİLİM, SANAT, DİN VE KÜLTÜR BURSU Bilim, sanat, din ve kültür alanlarında uluslararası platformda başarı kazanmış öğrencilere eğitim-öğretim ücretinden yüzde 20, ulusal alanda başarı kazanmış öğrencilere eğitim-öğretim ücretinden yüzde 10 indirim sağlanıyor.

Ayrıntılı bilgi için.. //www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/167/burslar-ve-ogrenim-ucreti-burslar

Etiketler: üsküdar üniversitesi burslu öğrenciler adaylarla meslek söyleşileri üsküdar üniversitesi bursları üsküdar üniversitesi programları basında Üsküdar üniversitesi yeni açılan üniversiteler üsküdar üniversitesi fiyatları üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi dersleri Üsküdar üniversitesi hakkında bilgi üsküdar üniversitesi nevzat tarhan


Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • İnsanı insan yapan nedir? İnsan ne için yaşar?
  17 Mayıs 2019, 09:11
 • Kekemelik duyguları etkiler mi?
  15 Mayıs 2019, 10:10
 • Sağlıklı bir oruç için ipuçları
  15 Mayıs 2019, 09:11
 • Öfke ve öfke kontrolü
  15 Mayıs 2019, 08:41