Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi nde bir ilk daha

Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Kurulu Toplantısı’nın ilki gerçekleşti. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencileriyle öğretime başlayan Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi, Akademik Kurul Toplantısı’nın da ilkini düzenledi.

Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi nde bir ilk daha

Tıp Fakültesi NP Yerleşkesi, İbn-i Sina Konferans Salonunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur yaptı. Sur, Akademik Genel Kurul’un önemine değindi. Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin kendilerini tanıtmalarının ardından gündem maddelerinin değerlendirilmesine geçildi.

FTS, BBS, Stix sistemleri anlatıldı…

Öğretim üyelerine, Üsküdar Üniversitesinin Faaliyet Takip Sistemi (FTS), Bologna Bilgi Sistemi (BBS) ve Stix sistemleri hakkında bilgi verilerek, bu sistemlerin takibi ve güncel tutulmasının gerekliliği vurgulandı.

Her öğretim elemanının bilimsel araştırmalarını, yayınlarını, verdiği dersleri, seminerleri ve uygulama listesini, yurt içinde ve dışında yaptığı bilimsel kongrelerdeki tebliğlerinin birer örneğinin FTS ve BBS girişlerinin önemi anlatıldı.

Öte yandan Tıp Fakültesi bölüm başkanlarına her öğretim yılı sonunda geçmiş yıldaki eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile gelecek yıldaki çalışma planlarını belirten raporun hazırlanması ile ilgili de bilgi verildi.

Toplantı, toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al