Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi kuruldu

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında ülkemizin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi kuruldu.

Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi kuruldu
Paylaş:

Karar, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Resmi Gazete’de yayınlandı. Tıp Fakültesi, ilk öğrencilerini 2019-2020 Akademik Yılı’nda almaya başlayacak.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, tıp eğitimi de vermeye başlayacak. Üsküdar Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak Tıp Fakültesi kuruldu.

“Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Fakülte Kurulması ve Kapatılması Hakkında Karar”, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Resmi Gazete’de yayınlandı. Tıp Fakültesi, 2019-2020 Akademik Yılı’nda öğrenci almaya başlayacak.

Tıp Fakültesi’nin açılmasıyla Üsküdar Üniversitesi’nde fakülte sayısı 5’e çıktı. 3 Mart 2011’de Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan rektörlüğünde İDER (İnsani Değerler) Vakfı altında kurulan Üsküdar Üniversitesi, iletişim, sağlık bilimleri, mühendislik ve doğa bilimleri, insan ve toplum bilimleri alanında multidisipliner uzmanlık anlayışıyla dört fakülte, bir meslek yüksek okulu ve beş enstitüsünde 16 bin öğrencisine eğitim veriyor.

İletişim, Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri ile İnsan ve Toplum Bilimleri fakültelerinin yanı sıra Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Adli Bilimler ve Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü yer alıyor. Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine akademik bir eğitimin yanı sıra sahip olduğu laboratuvarlarda araştırma imkanı veriyor. Öğrenciler, uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ve NP Etiler ve NP Feneryolu Tıp merkezlerinde staj ve uygulama imkanından yararlanabiliyor.

Üsküdar Üniversitesi’nin birçok ülkeden farklı üniversiteler ile değişim programları bulunuyor. Psikoloji alanında Türkiye’de en fazla ERASMUS anlaşmasına sahip üniversite olan Üsküdar Üniversitesi’nin, Avrupa’da birçok üniversite ve bölümlerle ERASMUS anlaşması bulunuyor.

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: