Üsküdar Üniversitesi'ne ödül

Üsküdar Üniversitesi posterlerine 1. ve 3. lük ödülü…

Üsküdar Üniversitesi'ne ödül

Üsküdar Üniversitesi’nin bilimsel çalışmaları ödüllendiriliyor. 2. İVEK uluslararası ilaç ve Eczacılık Kongresi’nde "Sentetik Peptid Yüklü PLGA Nanopartiküllerinin Sentezi ve Karakterizasyonu" poster 1’ncilik ödülü aldı. İstanbul Farmakogenetik Zirvesi’nde sunulan “Distribution os SLC6A4 L/S polymorphism in patients with Depression, and impact of the allelles on optimal dosage for treatment”  başlıklı poster de 3. lük ödülüne layık görüldü.

Üsküdar Üniversitesi'ne ödül

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında çalışmalarını sürdüren Üsküdar Üniversitesi, bilimsel çalışmalarıyla da ödüllendiriliyor.

Bu kapsamda Üniversite’nin iki posteri ödüle layık görüldü.

İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde 27-29 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen 2. İVEK Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi'nde Üsküdar Üniversitesi'nin, Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiği Biyomühendislik Projesi'nin bir ürünü olan "Sentetik Peptid Yüklü PLGA Nanopartiküllerinin Sentezi ve Karakterizasyonu" başlıklı çalışma posteri 1.'lik ödülü kazandı.  

Proje:

Nanoteknoloji; kimya, fizik ve biyoloji gibi temel bilimleri mühendislik bilimleriyle birleştirerek son yıllarda en güncel ve üzerinde en çok araştırma yapılan bilim dallarından biri haline gelmiştir. Bu çalışmada da olduğu gibi nanoteknoloji kullanılarak hazırlanan polimerik sistemler ileride gerçekleştirilecek birçok çalışmanın da önünü açmaktadır.

Bu çalışmada, nanopartüküller Brucella Hastalığına ait peptid epitopu ile Polimeri kullanılarak elde edilmiştir. Nanopartiküller oluşturulurken ikili emülsiyon çözücü buharlaştırma yöntemi kullanılmıştır. Elde edilen boş ve peptid yüklü nanopartiküllerin boyut analizi Zeta Sizer cihazı ile yapılmıştır. Morfolojik özellikleri ise AFM ve SEM cihazları kullanılarak belirlenmiştir.

Diğer ödül de Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleştirilen Farmakogenetik Zirvesi’nde geldi.

1st pharmakogenomics Istanbul Summit’ de sunulan Distribution os SLC6A4 L/S polymorphism in patients with Depression, and impact of the allelles on optimal dosage for treatment  başlıklı poster 3’üncülük ödülü aldı.
 
Proje:

Depresyon tedavisi gören kişilerde serotonin metabolizmasında görev alan ve tedavide de etkin rol oynayan SLC6A4 adı verilen genin analiz profilini kapsamaktadır. Bu genin özel allellerini barındıran bireyler depresyona biraz daha yatkın olurken, tedavilerinde SSRI ilaçlarının dozajında bazı ufak modifikasyonlar gösterebiliyor, bu nede8nle çalışma önemli ve anlamlı.Etiketler: adaylarla meslek söyleşileri basında Üsküdar üniversitesi nevzat tarhan üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi bursları üsküdar üniversitesi dersleri üsküdar üniversitesi fiyatları Üsküdar üniversitesi hakkında bilgi üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi programları yeni açılan üniversiteler prof. dr. sevil atasoy üsküdar üniversitesi öğrencileri nevzat tarhan konferans üsküdar üniversitesi eğitimleri üsküdar üniversitesi bursları ergoterapi g 20 zirvesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41