Üsküdar Üniversitesi’ne 9 proje için hibe hakkı

Şırnak Üniversitesi ile Üsküdar Üniversitesi, kurumsal iş protokolü kapsamında ulusal ve uluslararası hibe veren kuruluşlardan 9 proje için hibe almaya hak kazandı.

Üsküdar Üniversitesi’ne 9 proje için hibe hakkı

Hibe almaya hak kazanan projelerden 4 projenin açılış programı, 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, açılışta yaptığı konuşmada, "Üniversite olarak şimdiye kadar farklı hibe programlarından bilimsel araştırma projeleri ile başarılı çalışmalar yaptık. Ancak sosyal ağırlıklı projeleri ilk kez hayata geçireceğimiz için ayrı bir heyecan ve gurur yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sosyal projelerin önemine değinen Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise, Üsküdar Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi'nin iş birliği ile bölgenin kalkınmasına katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Program, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Hibe almaya hak kazanan projelerin "Haklarını Bilen Çocuklarda Güçlü Geleceğe El Ele" (Sivil Düşün AB Programı), "Birlikte Yaşayabilecek Miyiz?" (Doğan Holding Ortak Değerler Hareketi), "Perde Hiç Kapanmasın Genç Tiyatrocular Topluluğu" ile "Bilim ve Fikir Festivali Topluluğu" (Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı) olduğu belirtildi.

A.A

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: