Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere destek

Üsküdar Üniversitesi “markalı dersler” ile girişimcileri destekliyor. “Cooperative Education” modeli markalı dersler kapsamında “girişimcilik” alanında Türkiye’de ilk kez uygulanacak.

Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere destek

Üsküdar Üniversitesi Kamu-Üniversite-Sanayi (KÜSİ) işbirliği, üniversite endeksini yükseltmek; Kamu iş dünyası ve etkileşimini artırmak, ekonomik katkı ve ticarileşmeyi desteklemek amacıyla dünyada “Cooperative Education” olarak bilinen “iş dünyası ve üniversite işbirliğine dayalı eğitim modeli” ni proje kültürü ve girişimcilik dersleri ile buluşturuyor.

Bu yönüyle “Cooperative Education” modeli markalı dersler kapsamında “girişimcilik” alanında Türkiye’de ilk kez uygulanacak.

İŞ DÜNYASI VE ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİ

Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi, GOSB Teknopark ve GOSB Teknopark şirketleri işbirliği ile gerçekleşecek programda Teknopark şirketlerinin girişimcilikte pazarlama, girişimcilikte insan kaynakları, girişimcilikte finansman yönetimi, girişimcilikte üretim yönetimi, girişimcilikte teknoloji yönetimi, girişimcilikte ve marka, patent hukuku, girişimcilikte ARGE ve inovasyon konularında şirket isimleriyle dersler anlatacak.

“GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİN GÜÇLENMESİNE KATKI SUNMAYI AMAÇLIYOR”

Markalı dersler kapsamında GOSB Teknopark’ta bulunan şirket ziyaretleri ile uygulama örneklerinin yerinde tecrübe edilmesi, iş fikirleri yarışması ile girişimcilik yetkinliklerinin artırılması ve başarının ödüllendirilmesi hedefleniyor.

Üsküdar Üniversitesi paydaşları ile birlikte gerçekleştireceği “Markalı Dersler” projesi ile Türkiye’deki Genç girişimci sayısını artırarak girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine katkı sunmayı amaçlıyor.

Markalı dersler Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Öğretim Üyesi Nebiye Yaşar ve Doç. Dr. Dinçer Atlı ile GOSB Teknopark Direktörü Tolga Bildirici’nin koordinasyonunda gerçekleştirilecek.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: Üsküdar üniversitesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20