Üsküdar Üniversitesi Mac Laboratuvarı öğrencilerini bekliyor

Üsküdar Üniversitesi, İletişim öğrencilerinin pratik yapabilme alanlarını genişletiyor. Radyo ve Televizyon Stüdyoları, uygulama gazetesinden sonra şimdi de onlarca Mac bilgisayarın bulunduğu laboratuvarı açtı.

Üsküdar Üniversitesi Mac Laboratuvarı öğrencilerini bekliyor
Paylaş:

Özellikle Görsel İletişim Tasarımı bölümü öğrencileri için önem taşıyan Mac Laboratuvarı açıldı.

Üsküdar Üniversitesi Mac Laboratuvarı öğrencilerini bekliyorHazırlıkları uzman bir kadro tarafından titizlikle yürütülen laboratuvar öncelikli olarak Görsel İletişim Tasarımı bölümüne hizmet verecek.

Mac Laboratuvarını İletişim Fakültesi’nin tüm bölümlerinden öğrenciler de kullanabilecek.

Laboratuvarın Görsel İletişim Tasarımı öğrencileri için çok önemli olduğunun altını çizen bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Devrim Baran, laboratuvarın yalnızca dersler için değil, aynı zamanda İletişim Fakültesi’nin öğrenci yayını olan Haber Üsküdar’ın da hazırlık aşamasında kullanılabileceğini kaydetti. Laboratuvarın öğrencilere bağımsız çalışma alanı sunduğunu da sözlerine ekleyen Baran, laboratuvarın öğrencilerin konforu ve çalışma verimliliğinin arttırılması amacıyla özel olarak tasarlandığını belirtti. Baran laboratuvara ilişkin şunları söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Mac Laboratuvarı öğrencilerini bekliyor 2“Havalandırma sistemi ve tüm teknik ekipmanlara uygun altyapısıyla hizmet verecek donanıma sahip. 30+1 Macintosh bilgisayarın bulunduğu laboratuvarda ayrıca scanner, printer ve akıllı tahta da yer alıyor. Haber Üsküdar’ın yazı işlerinin kullanımına sunulan 1 Mac ve 3 PC, laboratuvar içerisinde özel bir bölümde bulunuyor. Bilgisayarlarda grafik pad de bulunuyor. Laboratuvar görsel iletişim tasarımı uygulamalarında dijital platformunun tüm gereksinimi karşılayacak.”

ÜHABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: