Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Farmakogenetik Zirvesinde

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Farmakogenetik Zirvesine katıldı.

 Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Farmakogenetik Zirvesinde

Farmakogenomik ve Bireyselleşmiş Tedavi Derneği tarafından 27-28 Kasım 2015 tarihinde Hilton Kozyatağı Convention Center'da "1st Pharmacogenomics Istanbul Summit: Increasing the Safety and Effectiveness of Personalized Therapy for Metabolic Disorders" başlıklı uluslararası kongre düzenlendi.

Kongreye Üsküdar Üniversitesi’nden Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, Doç. Dr. Korkut Ulucan, Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, Fadime Canbolat konuşmacı olarak katıldı.

 Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Farmakogenetik Zirvesinde Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Farmakogenetik Zirvesinde 2

Açılış konuşması yapan Rektör Tarhan, kişiye özel tedavinin önemine dikkat çekti. Tedavide farmakogenetik çalışmaların etkili olduğunun altını çizen Tarhan, doğru ilacı doğru zaman ve doğru dozda kullanmanın önemli olduğunu söledi.

Üniversite ve hastane olarak farmakogenetik çalışmaları önemsediklerini ve uyguladıklarını kaydeden Tarhan, bu alandaki bilimse çalışmaları da sürdürdüklerini dile getirdi.

Öte yandan kongrede sunulan Distribution os SLC6A4 L/S polymorphism in patients with Depression, and impact of the allelles on optimal dosage for treatment  başlıklı poster 3’üncülük ödülü aldı.
 
Proje:

Depresyon tedavisi gören kişilerde serotonin metabolizmasında görev alan ve tedavide de etkin rol oynayan SLC6A4 adı verilen genin analiz profilini kapsamaktadır. Bu genin özel allellerini barındıran bireyler depresyona biraz daha yatkın olurken, tedavilerinde SSRI ilaçlarının dozajında bazı ufak modifikasyonlar gösterebiliyor, bu nede8nle çalışma önemli ve anlamlı.

Kongrede Üsküdar Üniversitesi’nin standı da yoğun ilgi gördü.Etiketler: adaylarla meslek söyleşileri basında Üsküdar üniversitesi nevzat tarhan üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi bursları üsküdar üniversitesi dersleri üsküdar üniversitesi fiyatları Üsküdar üniversitesi hakkında bilgi üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi programları yeni açılan üniversiteler prof. dr. sevil atasoy üsküdar üniversitesi öğrencileri nevzat tarhan konferans üsküdar üniversitesi eğitimleri üsküdar üniversitesi bursları ergoterapi g 20 zirvesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41