Üsküdar Üniversitesi ile Mektebim iş birliği

Üsküdar Üniversitesi ile Mektebim Okulları arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Üsküdar Üniversitesi ile Mektebim iş birliği

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, iş birliği sayesinde her iki nitelikli kurumun bir araya gelerek bir takım oluşturacaklarını ve güzel işlere imza atacaklarını söyledi. Mektebim Okulları CEO’su Banu Gürün ise “Üsküdar Üniversitesi gibi çok saygın bir yükseköğretim kurumunun yanımızda olmasından ayrıca memnuniyet ve onur duyarız” dedi.

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi Senato Salonunda düzenlenen törene Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Genel Sekreter Selçuk Uysaler ile Mektebim Okulları CEO’su Banu Gürün ve beraberindekiler katıldı.

PROF. DR. NEVZAT TARHAN: “KLASİK ÜNİVERSİTE YAKLAŞIMINDAN FARKLI BİR YAKLAŞIMIMIZ VAR”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptığı konuşmada, imzalanan protokolün hem Üsküdar Üniversitesi hem de Mektebim Eğitim Kurumları açısından önemli olduğunu belirterek “Buradaki amacımız Üniversitemiz ile nitelikli bir eğitim kurumunun ortak bir ideal için yani öğrencileri iyi yetiştirmek için, anne ve babaların ihtiyaçlarını karşılamak. Her iki kurumun iş birliği içerisinde hareket etmesi ve bir takım oluşturarak, daha güzel şeyler yapabilmek” diye konuştu.

 “Üsküdar Üniversitesi olarak AR-GE odaklarımız ve klasik üniversite yaklaşımından farklı bir yaklaşımımız var” diyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, sözlerine şöyle devam etti:

“Üniversite dediğiniz zaman genellikle meslek edindirme gibi anlaşılıyor. Bizde o sadece birisi. İkinci ayağı da üniversitelerin AR-GE yapabilmesi. Araştırma – geliştirme faaliyetinin olması. Proje Kültürü ve Girişimcilik dersini bütün lisans rektörlük dersi olarak 2012’de koyduk. Halen de okutuyoruz. Bütün üniversite öğrencileri de bu kültürü, bir proje yönetimini öğrensin istiyoruz. KOSGEB’le iş birliği yaparak KOSGEB sertifikası da veriyoruz yani çift kariyer gibi. Böyle bir bakışımız var.

Bir üniversitenin diğer bir görevi de toplumu bilgilendirme görevi. Dördüncüsü de bilgiyi ürüne dönüştürebilmek. Bilgiyi ticari ürün haline dönüştürebilmek. Bununla ilgili kuluçka merkezimiz var çalışmalar yapıyoruz.

Bizdeki bu kaynaklarla sizdeki bu konuda hevesli olan öğrencilerin önünü açabiliriz. Yani onlarla bazı ortaklıklar yapılabilir. Özellikle hastane sağlık konusunda da iş birliklerimiz olabilir.

Biz çeşitli okullarla bire bir anlaşmalar yaptık şu ana kadar ama bir okul zinciri ile ilk defa yapacağız. Burada daha faydalı ve verimli bir iş birliği olacak diye düşünüyorum. Ben tekrar teşekkür ediyorum.”

BANU GÜRÜN: “ARZUMUZ, ÖĞRENCİLERİ HAYATA GERÇEK ANLAMDA DOĞRU HAZIRLANMIŞ BİREYLER HALİNE GETİRMEK”

Mektebim Okulları CEO’su Banu Gürün ise Üsküdar Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliğinden duyduğu mutluluğu dile getirerek “Önce çok teşekkür ederiz misafirperverliğiniz ve her şeyden önce hakikaten şahane sohbetiniz için.

Biz Mektebim Okulları olarak k12 düzeyinde Türkiye’nin şu anda yaklaşık 57 ilinde faaliyet gösteren bir okuluz. 61 kampüsümüz var ve az evvel hocamın söylediği şeylerin altına tamamen imza atmak istiyorum. Çok sayıda öğrencimiz var.

Türkiye’nin farklı farklı bölgelerinde farklı farklı kültürlerle yetişmiş öğrencileri Endüstri 4.0 eğitim yaklaşımıyla 21. Yüzyıl becerileri ile de donatarak hayata gerçek anlamda doğru biçimde hazırlanmış bireyler haline getirmek istiyoruz ana arzumuz budur ve tabii ki bunu yaparken de sadece öğrencilerimizin değil, aynı zamanda ebeveynlerinin ve aynı zamanda öğretmenlerimizin de iş birliği olmaksızın bu işi yapamayacağımızın fazlasıyla farkındayız.

O anlamda Üsküdar Üniversitesi gibi çok saygın bir yükseköğretim kurumunun yanımızda olmasından ayrıca memnuniyet ve hakikaten de onur duyarız. Bu bir başlangıçtır diye ümit ediyorum ben de.”

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Dünya Biyolojik Psikiyatri Federasyonu Anksiyete Bozuklukları Tedavi Kılavuzu çalışma grubunda yer alacak.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de aşılama çalışmaları kapsamında aşılama hizmeti vermeye devam ediyor. Aşılamanın başladığı 21 Ocak
  • Dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) denetimini dördüncü kez başarıyla tamamlayan Üsküdar Üni
  • COVİD-19 mücadelesinin kahramanları NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde anıldı.
  • Prof. Dr. Eli Somer, “Uyumsuz Hayal Kurma Fenomeni”ni anlattı. Uyumsuz hayal kurma, sürükleyici bir kişilik özelliğidir. Yalnız bireyler kendi hayali
  • NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Tıp Bayramı Haftası’nda İBB ekiplerini ağırladı.
  • Randevu Al