Üsküdar’da Sosyoloji’de yeni imkanlar

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü, çift ve yandal imkânı sunuyor.

Üsküdar’da Sosyoloji’de yeni imkanlar

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü, Psikoloji gibi birçok bölümde Çift Anadal (ÇAP) ve Yandal imkânları ile farklı alanlarda akademik eğitim fırsatı sunuyor.

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü, Çift Anadal Programı (ÇAP) ve Yandal Programı ile farklı ilgi alanlarında akademik eğitim olanağı sunuyor.

Çift Anadal Programı (ÇAP),  lisans programlarını başarı ile yürüten öğrencilerin ilgi duydukları ikinci bir lisans veya ön lisans programında eş zamanlı olarak ders almalarına ve lisans diploması almalarını sağlıyor. Yandal Programı ise lisans programlarını başarı ile yürüten öğrencilerin ilgi duydukları ikinci bir lisans programında eş zamanlı olarak ders alarak sertifika almalarına imkân tanıyor.

İLGİ ALANLARINA GÖRE ÇAP OLANAĞI

Gereken şartları taşıyan Sosyoloji bölümü öğrencileri bu lisans programlarından ÇAP yapabiliyor. Bu bölümler şöyle; Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Felsefe, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyal Hizmet, Tarih, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Yeni Medya ve Gazetecilik, Radyo, Televizyon ve Sinema, Halkla İlişkiler, Görsel İletişim Tasarımı, Medya ve İletişim Sistemleri

ÖNLİSANS PROGRAMLARINDAN ÇAP YAPILABİLİYOR

Sosyoloji bölümü öğrenciler, ilgi alanları doğrultusunda SHMYO’ya bağlı Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği (İÖ), Çevre Sağlığı, Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi (İÖ), Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri, Sosyal Hizmetler, Sosyal Hizmetler (İÖ), İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Sağlığı ve Güvenliği (İÖ) ve Sosyal Güvenlik programlarında ÇAP yapabiliyor.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: Üsküdar Üniversitesi Üsküdar Üniversitesi lisans yüksek lisans sosyoloji bölümü


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20