Üsküdar’da Fi-jital Eğitim başladı

Üsküdar Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yıl Eğitim Öğretimine hayata geçirdiği “Fi-Jital Üniversite” kavramı ile yepyeni bir döneme adım attı.

Üsküdar’da Fi-jital Eğitim başladı

Öğrenciler okulun ilk gününde hem fiziki hem de dijital eğitiminden en efektif şekilde yararlandı.

Covid-19 tedbirleri eksiksiz uygulandı

Üsküdar Üniversitesinde güz yarıyılında eğitim fi-jital üniversite kavramına uygun şekilde hem yüz yüze, hem karma (hibrit) olarak sürdürülüyor.

Öğrenciler, tercihlerine göre, dersleri yüz yüze veya karma (hibrit) şekilde takip edebiliyor.

Dersi yüz yüze takip etmek için okula gelen öğrenciler için, Covid-19 dan korunma amacıyla alınan tedbirler üniversitenin tüm yerleşkelerinde uygulanıyor.

Eğitim öğretim yılının ilk gününde yüz yüze eğitimi tercih eden öğrencilerin yerleşke girişlerinde ateş ölçümü gerçekleştirildi.

Bilgilendirme çalışmaları, fiziki mesafe uyarıları ve hijyen noktaları gibi tüm önlemler eksiksiz şekilde uygulandı.

Yerleşkede yer alan derslikler, kütüphane ve yemekhane de aralıklı oturma düzeni uygulandı.

Prof. Dr. Tarhan’dan oryantasyon sürprizi

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da fi-jital eğitimin ilk gününde yerleşkeleri ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Güney Yerleşkede bulunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde de temaslarda bulunan Prof. Dr. Tarhan, bu sırada çevrimiçi olarak düzenlenen öğrenci oryantasyon programına da katılıp yeni Üsküdarlılara sürpriz yaptı. Prof. Dr. Tarhan, İTBF Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile öğrencileri selamladı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al