Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran 8 Beslenme Önerisi

Tüp Bebek Tedavisinde yediğiniz yiyeceklerin tüp bebek şansını artırdığını biliyor musunuz? İşte tüp bebek tedavisinde başarıyı Arttıran 8 Beslenme Önerisi...

Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran 8 Beslenme Önerisi

- Tüp bebek tedavisi sürecinde bol sıvı almak gerekir. Kola, çay, maden suyu yerine günde en az 2-3 litre su tüketilmelidir.

- Potasyum Ağırlıklı Beslenin

- İdeal Kiloda Olun

- Kaliteli Uyku Uyuyun

- Tüp bebek tedavisi süresince nohut, kuru fasulye, barbunya sofralardan eksik edilmemelidir. Haftalık yemek programında en az 2 gün kuru baklagiller olmalıdır.

- Protein, mineral ve omega3 bakımından en zengin olan besin balıktır. Haftada en az üç kez balık tüketmek, tedavi başarısını olumlu etkiler.

- Kızartma, ızgara gibi pişirme yöntemleri yerine; haşlama, buğulama, fırında pişirme yöntemleri tercih edilmelidir. Ayrıca makarna ve sebzeler çok fazla haşlanmamalıdır.

- Folik asit bakımından zengin yeşil yapraklı sebzeler, fındık ve badem gibi kuruyemişler tercih edilmelidir.

- Şeker yerine kullanılan tatlandırıcılar, tüp bebek tedavi sürecinde bırakılmalıdır.

- Sigara içiliyorsa bırakılmalı ve sigara içilen ortamlardan uzak durulmalıdır.

Karbonhidratı Kesin

Tüp bebek tedavisinde beslenme alışkanlıklarından karbonhidrat içeren besinleri acil şekilde çıkarmak gerekir. Bu konuda yapılan testler, karbonhidrat açısından zengin besinler tüketen kadınların, tedavide başarısız olduğunu ortaya koymuştur. Unun yerine protein açısından yoğun besinlere yönelmekte fayda vardır.

Yağlılardan Uzak Durun

Yağ içeren kızartma tipi yemeklerden uzak durulmalıdır.

Haşlanmış Besinler Tüketin

Yemeklerin haşlanmasına dikkat edilmelidir. Brokoli, bezelye ve benzeri besinleri tüketirken zeytinyağını tercih etmek gerekir.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • ‘Tüp bebek tedavisi’ diye bilinen IVF tedavisi gören çiftler için, çocuk sahibi olma şansını internet üzerinden ölçebilecekleri yeni bir hesaplama yön
  • Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen “Tüp Bebek” programı Zoom üzerinden online olarak gerçekleşti.
  • Tüp bebek tedavisinin önünü açan bilim insanı: Miriam Menkin...
  • Tüp bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken 6 Nokta var. Tüp bebek tedavisinde nelere dikkat etmeli? İşte tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gere
  • Erkeklerin tüp bebek yapma oranı son 10 yılda 2 kat arttı. intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI) olarak bilinen erkek kısırlığında IVF tedavisini
  • Hindistan'ın güneyindeki Andhra Pradeş eyaletinde 73 yaşındaki kadın ikiz doğurdu, 82 yaşındaki baba ertesi gün inme geçirdi.
  • Randevu Al