Tüp bebek kabusu

Roma’daki Sandro-Pertini Hastanesi’nde tüp bebek işlemleri ikinci bir emre kadar askıya alındı; gerekçe ise iki çifte ait döllenmiş embriyoların karıştırıldığı iddiası.

Tüp bebek kabusu

İtalyan basınında çıkan haberlere göre söz konusu hata, 4 Aralık günü aynı hastanede tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen dört farklı çiftin işlemleri sırasında meydana geldi. Alınan her türlü önleme rağmen iki embriyo karıştırıldı ve annelerden biri, diğer çiftin embriyosundan ikiz bebeklere hamile kaldı. Bu yanlışlık, yapılan kontroller sırasında bebeklerle ebeveynler arasında bir genetik uyumsuzluk tespit edilmesi üzerine ortaya çıktı.

Konuyu araştırması için görevlendirilen komisyon, hatanın yaşandığı gün diğer çiftin embriyosunda bir karışıklık olup olmadığını bulmaya çalışacak. Zira 4 Aralık günü işlemleri yapılan dört çiftten birinin tüp bebek çabalarından sonuç alınamamıştı.

HÜRRİYETEtiketler: tüp bebek denemesi sperm tüp bebek


Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • 23 Nisan'ı Yüreklerinde Hissettiler!
  25 Nisan 2019, 09:50
 • Hiperleksi ne demek? Çocuğun hiperleksi olduğu nasıl anlaşılır?
  24 Nisan 2019, 15:24
 • Şizofreni erken fark edilir mi?
  24 Nisan 2019, 09:01
 • Beynin cinsiyeti var mı?
  24 Nisan 2019, 08:59