Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı düzenliyor

Üsküdar Üniversitesi, araştırma şirketi Ipsos ve (n)Beyin işbirliği ile Ankara’da düzenlenecek.

Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı düzenliyor

Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı’nda insan beyni, toplum psikolojisi ve toplum sosyolojisi üzerinden, bireylerin karar verme evrelerinin altında yatan sebepler tartışılacak. 7 Aralık’ta gerçekleştirilecek konferansa Üsküdar Üniversitesinden Prof. Dr. Sinan Canan ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Narter de sunumlarıyla katılacak.

 
Üsküdar Üniversitesi, İpsos ve (n)Beyin işbirliği ile 7 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı’nda bilim insanları, akademisyenler ve araştırmacılar bir araya gelecek.

Ankara Hilton Garden Inn’de düzenlenecek konferansta Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Meltem Narter ise “Sosyal Davranış” başlıklı bir konuşma yapacak ve “Bireyin etkin davranış süreçlerinden biri olan sosyal davranış nedir?”, “Sosyal davranış sadece bireye has bir davranış mıdır? Toplum bunun neresinde yer alır?” ve “Sosyal davranışı etkileyen toplumsal unsurlar nelerdir? Nasıl yapılanırlar?” sorularına yanıt verecek.

Prof. Dr. Sinan Canan “Davranış ve Beyin” ilişkisini anlatacak

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Canan ise “Davranışlar ve Beyin” başlıklı sunumunda “Bireysel ve sosyal davranışların sade kodları” na değinecek, “Bireyin karar verme süreçleri beyinde nasıl işler ve bireye yapılan psikolojik ve sosyolojik etkiler nasıl davranışa dönüşür?” sorularını yanıtlayacak.

Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı, merkezi Fransa olan ve 87 ülkede faaliyetlerini sürdüren Ipsos’un uzmanlık alanlarından biri olan Sosyal Araştırmalar Enstitüsü ve bilim ile insan arasındaki mesafeyi kaldırarak bilimsel bilginin bireyin var olan potansiyelini ortaya çıkarmada ve onu en üst seviyeye taşımada nasıl kullanılabileceğini anlatmayı hedefleyen [n]Beyin‘in içerik sağlayıcılığında gerçekleşecek.
Bireyler tüm potansiyellerini kullanarak ideal toplumu oluşturulabilir mi?

Kamu kurum ve kuruluşlarından yetkili ve uzmanların katılacağı konferans, aynı zamanda öğrenci, alanında uzman kişiler, araştırmacılar ve bilim insanlarına da açık olacak. Konferansta; insan beyni, toplum psikolojisi ve toplum sosyolojisi üzerinden, toplumdaki bireylerin karar verme evrelerinin altında yatan sebepler ortaya konulacak ve böylece bireylerin tüm potansiyellerini kullanabilen ideal toplumu oluşturmaları yönünde nasıl yönlendirilebilecekleri üzerinde durulacak.

Kayıt ve detaylı bilgi için:

E-posta: info@brandway.com.tr
Telefon: 0312 428 08 67

 

ÜHA

 Etiketler: üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi hakkında üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi nerede üsküdar üniversitesi burslar yatay geçiş üsküdar üniversitesi burs imkanları üsküdar üniversitesi pediatrik ergoterapi kliniği ergoterapi multidisipliner bilimsel eğitim toplantısı nevzat tarhan üsküdar üniversitesi rektörü üsküdar üniversitesine nasıl gidilir farmogenetik bilimsel eğitim toplantısı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52