TIP DÜNYASINDA BÜYÜK KAYIP

TIP DÜNYASINDA BÜYÜK KAYIP
Paylaş:

A.A

Üniversiteden alınan bilgiye göre, Prof. Dr. Göktepe, evinde kalp  krizi geçirerek vefat etti.

Evli ve 4 çocuk babası olan Göktepe için yarın üniversite hastanesinin konferans salonunda tören düzenlenecek. Göktepe, MÜ İlahiyat Fakültesi Camisi'nde  öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Söke'ye  götürülecek.

İlkokulu Söke, ortaokul ve liseyi İzmir Özel Türk Koleji'nde okuyan Prof. Dr. Göktepe, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1965 yılında mezun oldu.  İngiltere'de Londra ve çevresinde çeşitli hastanelerde 1966 ile 1975 yılları  arasında görev yapan Göktepe, 1986 yılından beri de MÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri  Ana Bilim Dalı Başkanlığını yürütüyordu.

Prof. Dr. Esat Oğuz Göktepe'nin 3 yıllık bir araştırma çalışması sonunda İngiltere'de hazırladığı ve 208 hasta üzerindeki bir psikocerrahi izlemesinden  oluşan tezi, 1976 Eylül'ünde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri  bölümünce uzmanlık tezi olarak kabul edilmiş, yapılan sınav sonunda Türkiye'de  Nöro-Psikiyatri uzmanı olmuştu. Prof. Dr. Göktepe'nin bu teze konu olan ve  British Journal of Psychiatry'de yayınlanan araştırması, dünya tıp literatürüne  geçmişti.